.

.

New
7 Инчен круг 75W Автомобили работи светла 12V 24V LED Возење светлата Hi/Lo Зрак светилки drl headlamp за Jeep Wrangler JK CJ TJ Lada Niva

7 Инчен круг 75W Автомобили работи светла 12V 24V LED Возење светлата Hi/Lo Зрак светилки drl headlamp за Jeep Wrangler JK CJ

DEN 3631.00
DEN 4272.00

Стока
Достапно.


7 Инчен круг 75 W Автомобили работи светла 12 V 24 V LED Возење светлата Висок/Низок Зрак светилки drl headlamp за Jeep Wrangler JK CJ TJ Lada Niva
7 Инчен Висок/Низок Зрак Светла со светилки drl за Jeep Wrangler Тип : изборен Круг 7 инчен лцд проектор Daymaker светлата Извор на Светлина : САД C-REE Led диоди Домување Боја : Сребро Осветлување Боја : Бела LED Моќ : 75 W/Еез Влезен напон : DC 10-30 V IP Оценка : IP67 Количина на Led диоди : 13 компјутери 5 W LED Lumens : 1834 Lm за високо зрак, 841.65 Lm за слаб зрак Заградата : Нерѓосувачки Челик Материјал : Diecast Алуминиумски Домување Леќа : ПММА Монтажа Боја Temp : 6500 K 7 ИНЧЕН 75 W LED Светлата светилки drl Светла за Jeep Wrangler Hummer Апликација : (ве Молиме, двојна проверка на вашето возило) За 1976-1986 Џипови CJ-7 За 1981-1985 Џипови CJ-8 Скремблер За 1997-1906 Џипови Wrangler TJ За 2004-2006 Џипови Wrangler, ЗАБ Неограничено За 2007 Година-'14 Џипови Wrangler JK 2 Вратата За 2007-2014 Џипови Wrangler Unlimited JK 4 Вратата За 1992-2001 СУМ Општи H-ummer За 2003-2009 H-ummer H1 & H2 Мотоцикл Било Харли - Дејвидсон модели со 7" светлата на Харли - Дејвидсон FLD 2012-2013 Харли - Дејвидсон Туринг Модели 1994-2013 Харли - Дејвидсон Софтејл Моделите 1991-2013 (Бара 7" Рамки за Полнење за опкружувачки Не се Вклучени!)

Детали

Wrangler-Година:
2008,2009,2013,2012,2014,2010,2007,2015,2011
Објектот Дијаметар:
7inch
Име На Модел:
7 ИНЧЕН Круг led светлата за Џип
Специјални Функции:
водоотпорен led светла
Материјал Тип:
Умре-фрлија Алуминиумски домување+ПММА
Jeep Модел:
Wrangler
Бренд Име:
JVISION
Објектот Тежина:
4kg
Напон:
12V/24V
Надворешни Тестирање И Сертификација:
Dot
Тип На Објект:
Светлата Собрание
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Име на производ:
Круг 7 инчен Црна проектор светлата
моќност:
75W led headlamp
Напон:
10-30V DC
Домување Боја:
Сребро,Хром
Температура На Боја:
6500K
Материјал:
Diecast алуминиум домување
Lumens:
Високо-1834lm,Ниско-841.65 lm
Водоотпорен:
IP 67
Леќа:
ПММА
Животен век:
50000 часа
Свеж

Избор на клиенти