.

.

New
Јули Кралот LED Светло Водич Дење Работи Светла Случај за Хонда Граѓански 10 +, LED светилки drl Со Жолта Пак Сигнали Светлина

Јули Кралот LED Светло Водич Дење Работи Светла Случај за Хонда Граѓански 10 +, LED светилки drl Со Жолта Пак Сигнали Светлина

DEN 3839.52

Стока
Достапно.


Кутијата за контрола и пристаништето може да се ажурира!
Производ карактеристики
Боја Температура Опсег : 6000-6700 K
Енергија : единствен 1 ~3 W
Номинална оперативни струја : помалку than150m A
Моменталната стабилност : помалку од + 2m A (24 часа)
Осветленост : 70-90 LM ( лево и десно строги симетрична )
Боја : Бела / жолта
LED индикатори на текст
Номинална влезниот напон : 12 V БАТЕРИЈА
Номинална Влезниот Струја : 0.
Сол спреј тест : донесе сол спреј тест.
Детали за производот :
Инсталација ефект
Применливи модели : случај за Хонда Граѓански 10 2016+
Ултра-висока осветленост на светлата,направи вашиот луксузен автомобил е повеќе аристократски на интензитет, па домот, но не domineeringcar повеќе агресивни.8 На 1,2 А (во зависност од стилот и одлучи)
Номинална моќност : 5-8 W
Температурата на работа -40 ~ 50 степен
Температура на чување -50 ~ 80 степен
Заштита карактеристики : обратна поларитетот заштита, отворено коло заштита.
Функција
Мулти-функција мулти-цел авто-им помогне на илуминатор ноќ привлече бројни завидувам на ноќта е отворен, како одраз на ставовите на телото, за да се осигура дека пресекот на две автомобил безбедност, дожд магла е отворен, со подобра пенетрација.
1, Алуминиум светилка сопственикот, ладење брзо, анти-ултравиолетово сенка, особено, процесот отвори (кој домашни фабрики не може да го направи)
2, влијанието материјали
3, водоотпорен дизајн
4, висока осветленост, висока-LED живот
.

Детали

Емитуваат Боја:
Жолта
Wattage:
10W
боја:
Бела
Специјални Функции:
Аурора-им помогне на илуминатор
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Хонда Модел:
Граѓански
Материјал Тип:
ABS+Висока осветленост LED фитил
Објектот Тежина:
1.5kg
За Возило Брендови/Модел:
Хонда
Тип На Објект:
Ден Светлина
Бренд Име:
Јули Кралот
Име На Модел:
Светилки drl
Објектот Дијаметар:
0inch
Автомобил модел:
случај за Хонда Граѓански 10 2016+
Свеж

Избор на клиенти