.

.

New
BOAOSI 1x Супер Бела H8 H11 КРИ Чип 4014SMD LED Магла Светлина Возење Светилки за Шкода Octavia 2010-2014 Автомобил Стил

BOAOSI 1x Супер Бела H8 H11 КРИ Чип 4014SMD LED Магла Светлина Возење Светилки за Шкода Octavia 2010-2014 Автомобил Стил

DEN 430.00
DEN 613.44

Стока
Достапно.


Спецификација :
Приклучок : H11 H8
Боја : Бела
Зрак Агол : 360 степени
Напон : 12 V DC
Живот време : 65000 Часа
Гаранција : 1 година
Број на LED : 33 SMD 4014 Чип Оптоварување Отпорник жици се подигнат адаптер ќе работат како предупредување canceller, декодер, capacitor, или blinker брза Флеш Еквалајзер за да се обезбеди нема порака за грешка за LED Светло или Ксенон HID Осветлување да се инсталира на Магла Светлина (високо/ниско зрак) со H11 / H8 домување адаптер
Функција :
Нова LED технологија ја намалува потрошувачката на енергија од 38% до 90%
Посветла светлина; Ниска потрошувачка на енергија; Ниска температура
Убав изглед и Shockproof
Вграден-во Тековната Ограничување Отпорници
Заштеда на енергија и заштита на животната средина
Лесна инсталација, само plug & play
Директна замена на старите светилки со вжарено (без жици)
Долг живот, теоретските податоци е повеќе од 65 години, 000 часа
Брзо активни, површината SMD рефлектори може да даде исказ светлина одговор во microseconds, кои можат да се заштитат на возачите за безбедност во голема мера
Ве молиме проверете го контактот на вашиот автомобил пред ставање на ред
Пакет вклучувајќи : 1pcs H11 33 SMD 4014 висока моќност сијалица
+ 1 buc Грешка Слободни Оптоварување Отпорник ожичување темперамент

Детали

Емитуваат Боја:
Бела
Објектот Тежина:
20g
Бренд Име:
BOAOSI
Тип На Објект:
Ден Светлина
Објектот Дијаметар:
2cm
Материјал Тип:
LED & Алуминиум
За Возило Брендови/Модел:
Audi
Име На Модел:
000141
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Audi Модел:
A6
Специјални Функции:
Правец На Ветер
Автомобил модел:
За Шкода Octavia 2010-2014
Година:
Нови
Свеж

Избор на клиенти