.

.

New
31 инчен 198W LED Светло Бар Комбо Зрак за Камион AWD 4X4 АТВ SUV UTE 4WD Пикап Off Road 12V 24V Браник Помошни Светлина Жица

31 инчен 198W LED Светло Бар Комбо Зрак за Камион AWD 4X4 АТВ SUV UTE 4WD Пикап Off Road 12V 24V Браник Помошни Светлина Жица

DEN 5964.00
DEN 6278.40

Стока
Достапно.

Off-Road возила : 4 WD,ЏИП, UTV, АТВ, трактор, приколка и сл.Енергија-заштеда,безбедно, подолг животен век, пониска цена. Патни Возила : Автомобил, камион, автобус итн. Карактеристики на двоен ред теренски led светло бар 1.
31" инчен 198 W LED Светло Бар Комбо Место Поплава Зрак Off-road 12v 24v За Теренски Камион Трактор Приколка Моторни Работа Возење Работа Автомобил Светлина Бар Теренски Возење Светилка Авто Делови SUV UTE 4 WD АТВ Брод 4x4 Приколка Camper Трактор Камион 12 Volt 24 V Led Светло Бар Off Road Led Браник Светлина Бар Еден Ред на Возење Работа Светлина Светилка Теренски Светла за SUV Камион АТВ Пикап Campers RV Детали : LED Моќ : 198 W Двоен Ред Теренски led светло бар Оперативен Напон : 9-32 V DC Оперативни Lumens Излез : 75lumens секој вати Водоотпорен го Оценувате : IP67 5w висок интензитет со Epistar LED диоди База Боја : Црна Боја Температура : 6500 K Работна температура : -40~85 Материјал : алуминиумски профили, од не ' рѓосувачки челик заграда Леќа материјал : Toughed PC стакло Зрак Тип : на самото Место зрак Комбо зрак Поплава Зрак Животен Век : 30000hours Примена на теренски led возење led лента : 1.Висок Интензитет со Epistar LED, висока светлина производство и светлина повеќе од далечина. Индустриски возила : Багер, dozer, патот ролери, булдожер, treedozer, кран, вилушка лифт, рударски камион итн. Други возила и опрема : Оган мотор, полициски автомобил, за спасување возилото, комуникација возило, воена команда возило, воз, морски, брод, брод, резервоар, земјоделски возила и др.

Детали

Температура На Боја:
1 светлината, 1 светлината и 1 жица
Wattage:
198w
боја:
Место зрак, Поплава зрак, Комбо Зрак
Тундра-Година:
2012,2000,2009,2005,2002,2011,2015,2001,2013,2003,2014,2010,2007,2004,2008,2006
Материјал Тип:
led извори на светлина+алуминиумски домување
Објектот Тежина:
4.5kg
Година:
2005 2006 2007 2008 20092010 2011 2012 2013 2014 2015
За Возило Брендови/Модел:
Тојота
Автомобил модел:
за Off-Road возила, atv настана, ЏИП, камион, вилушка лифт, возови, брод, автобус
Тип На Објект:
Фарови
Објектот Дијаметар:
31inch
Лер Зрак Тип:
Двоен Ред Led Светло Бар со подвижен загради
Име На Модел:
за ЏИП Wrangl SUV UTE 4WD АТВ Брод 4x4 Приколка Camper Камион Трактор
Леќа:
Не Се Вклучени
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Специјални Функции:
двоен ред led возење бар светлина со подвижен загради
Извор На Светлина:
LED
Напон:
12V 24V
Бренд Име:
Светла Производител
Тојота Модел:
Тундра
Led Чип Производител:
Epistar
Lumens:
14850Lm
модели:
198w двоен ред led светло бар
боја:
6500k чиста бела
Одговара:
За GMC Сиера 4WD/2WD Chevrolet Silverado 1500 Пикап
Fitment:
за SUV Камион АТВ Пикап Campers RV UTV Песок
Материјал Тип:
Алуминиум домување и висок квалитет на 3w LED
Водоотпорен:
IP67 водоотпорен и dustproof led работа возење светлина
Извори на светло:
3w висока осветленост led чипови
моќност:
198w led возење светлина бар
Осветленоста:
14850Lm секоја светлина
Објектот:
Off Road LED Работа Светлина бар
Свеж

Избор на клиенти