.

.

New
Јули Кралот Автомобил Bifocal Леќа Магла Светилка Собранието Со LED КОЧАН Ангел Око светилки drl случај за Toyota е корола 2003~07 Kijang Innova 2004~09

Јули Кралот Автомобил Bifocal Леќа Магла Светилка Собранието Со LED КОЧАН Ангел Око светилки drl случај за Toyota е корола 2003~07

DEN 7679.52

Стока
Достапно.

RV овие автомобили се опремени со халоген леќа, со помош на халоген сијалица H1 H7 модели.
Она што е bifocal леќа?
Bifocal леќа има електромагнетниот вентил уред, во последниве светлина засенчување филм покрие дел од државата не емитираат светлина g.
Автомобил bifocal магла леќа, Предниот браник bifocal леќа магла светилка собранието со КОЧАН LED Ангел око прстени светилки drl случај за Toyota е корола Седан, 2003 Година~2007 Година е корола 2004~2007 и Kijang Innova 2004~2009 година итн; оригинални малку lossless инсталација, увезени од Тајван, со висок Квалитет, 1pait/многу, бесплатен превозот!
Пл се провери вашиот автомобил Магла Светилка форма ист како нашиот модел пред да нарачате, и остави порака во ред е наведено во моделот и година на вашиот автомобил!
Другиот оваа магла светилка поклопецот е составен од два дела, таму е малку празнина во средината, pl проверете!
Возилото на компатибилност треба да се користи како водич само, во случаи може да биде повеќе од 1 опција се достапни за некои возила.
Она што е објективот?
Сега многу нова кола фарови се сферични леќи на предните светла, која е леќа, предноста е во тоа што ние може да испрати повеќе, униформа светлина, блескави возачот не го прави спротивното.
Пл забелешка : овој модел е не вклучувајќи магла крушка светилка!!
Можете да изберете H11 4300 K 35 W КРИЕШЕ Магла светилка Xenon КОМПЛЕТ. Ние ги користиме најновите информации обезбедени од страна на дел производители да се направи огласи онолку точни колку што е можно, но ве молиме секогаш проверете ја целосната спецификација пред донесувањето на купувачите, ако сте во било каков сомнеж, тогаш ве молиме контактирајте со нас со вашето возило детали или регистрација на возила број така може да се потврди точниот делови или користење на производот и технички информации и димензиите на крстот референца за да се осигура дека вие сте избирање на точниот дел за вашата апликација.

Детали

Емитуваат Боја:
6000K Ладно Бела
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
4.5W
боја:
Бела
Тојота Модел:
Е корола
Надворешни Тестирање И Сертификација:
Dot
Објектот Тежина:
1kg
Објектот Дијаметар:
8.5inch
Е Корола-Година:
2006,2004,2005,2003,2007
Бренд Име:
Јули Кралот
Материјал Тип:
стакло + леано железо
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Име На Модел:
GT-212-2040HL
Специјални Функции:
bifocal леќа
За Возило Брендови/Модел:
Тојота
Уверение:
EMARK DOT
Ксенон Светлина Модел:
H11
Леќа:
Вклучени
Автомобил модел:
случај за Toyota е корола 2003~07 Kijang Innova 2004~09
Свеж

Избор на клиенти