.

.

New
RONAN 2.5 HID Xenon Крајната Bi xenon проектор Леќа Паркинг Автомобил Стил Светлата DIY Светилка за H1Bulb со shrouds H4 H7 Socket

RONAN 2.5 HID Xenon Крајната Bi xenon проектор Леќа Паркинг Автомобил Стил Светлата DIY Светилка за H1Bulb со shrouds H4 H7 Socket

DEN 1363.00
DEN 1434.72

Стока
Достапно.

Ако не знаете како да го инсталирате, pls најдете видео од Youtube. Инструкции НЕ се опфатени со купување.5 Инчен HID Xenon Bi xenon Крајната проектор Леќа 12 V 35 W Паркинг Автомобил Стил Главата Светлина DIY Светилка за H1 Сијалица со shrouds H4 H7 Socket
Installtion Информации
1.com
Packge Вклучува :
2x 2. Ние не сносиме никаква одговорност за било каква штета или труд кои се вклучени со инсталацијата на овој производ. Our Bi-xenon проектор леќа само може да се стави Xenon Сијалица H1;
2. Инсталирање на Проектор Леќа, мора да се прилагоди Фарови за Совршен Цел!
3. Ние препорачуваме инсталирањето од страна на стручни раце.5" Bi-xenon Проектори Леќа
2x Shrouds
2x H7 адаптер плочи
2x H4 адаптер плочи
4x Гумени прстени
Инсталација Fastener
100% Сосема нов, никогаш не се користат или се инсталирани;
Bi-xenon Проектори; понуда и на високата зрак и ниска зрак функција, Контролирани од страна на ;
Јасна и Остра Cut-off-Line, нема да се слепи на возачите кои доаѓаат од спротивна насока;
Подобрување на очите во темнината и изгледот на нивниот автомобил убава;
Мали Димензии, Лесна Инсталација, Одговараат за повеќето автомобил светла и да биде инсталиран директно, без дополнителни positon фиксна;
Тоа е, исто така, да одговара за автомобил магла светлина и Motorcyclr светла

Напомена : Проектор Објектив ќе бара од вас да се отвори Светла.
Висок Зрак и Ниска Зрак : (Зрак Шема по пуштањето Н1 светилки)
Како што е Подолу фотографии беа зеде со мојот купувачот од Америка
.

Детали

Тип На Објект:
Леќа
Име На Модел:
2.5 Ultimate проектор Леќа
Бренд Име:
Ronan
Леќа Гаранција:
12 месец
Место на Потекло:
Anhui Кина (Копно)
Материјал Тип:
Стакло&Пластични&Алуминиумска легура
Специјални Функции:
Им понуди на двете високи зрак и ниска зрак
Употреба сијалица:
Ксенон H1
Автомобил Производител:
Hyundai
ксенон сијалица:
не вклучуваат
адаптер прстен:
H4 и H7
Тип:
LHD/RHD
Свеж

Избор на клиенти