.

.

New
Yatour за ФОЛКСВАГЕН Радио MFD Navi Алфа 5 Бета 5 Гама 5 Нови Буба Монсуните Премиум RNS Автомобил Дигитални CD Музика Промени USB MP3 адаптер

Yatour за ФОЛКСВАГЕН Радио MFD Navi Алфа 5 Бета 5 Гама 5 Нови Буба Монсуните Премиум RNS Автомобил Дигитални CD Музика Промени

DEN 2707.00
DEN 2880.00

Стока
Достапно.

Бидете сигурни да се направи цврста врска, но не сила.Со користење на музички формати на датотеки освен WMA и MP3, исто така може да предизвика наизменична перформанси.Вовед : Ова е Аудио сет за во автомобил. Овој уред е да се примени за да се orignal автомобил аудио equiptment или надгради автомобил аудио equiptment со поддршка на дигиталната музика промени пристаништа само , исто така , истиот бренд автомобил со различни модел треба да се користи индивидуално дигитална музика промени . Ако вашиот автомобил не се наведени тука, ние исто така имаат големи залихи на i Pod адаптери за многу други возила. Поддржани мемориски картички и USB стапчиња :
1. Инсталација и употреба се исти како CD промени е за инсталација и употреба, Едноставно приклучете USB диск/SD картичка, можете да играте на аудио преку автомобил аудио систем и да уживате во музиката во вашиот автомобил. Секој автомобил користи посебни уред . Го распоредот на песни е во согласност со нивните создадени датум.Откако Yatour е поврзан со радио, ќе треба да се тестираат работата на интерфејс пред повторна монтажа на цртичка. Инсталација на Насоки за Дигитална Музика Промени(YT-M06) : Инсталација Видео : youtube.Макс 8 GB (2 GB најмногу се препорачува); SD-картичката е повеќе се препорачува од USB стик. напон излез : 12v • D/A Уред : 24 BIT 192 KHZ • Вкупно Хармонично Нарушување : 0.Ве молиме формат USB стик или SD картичка со FAT16 или FAT32 формат пред да зачувате датотеки и папки во USB/SD. Во меѓувреме, CDC, на ЕКС, или CD01 ќе се прикаже на радио екранот(во зависност од автомобил стерео тип).По conneted со факултативниот Bluetooth модул за полнење,тоа integratesbluetooth рацете слободни телефонски повик и крак мобилен телефон е со A2 DP на репродукцијата на музика во автомобил стерео систем Работи со следниве возила : Клучни Карактеристики : • Plug&play, модуларен дизајн,CDC алтернативни • Поврзани со жица темперамент, не FM сигнал контролирани ,Hi-Fi guanranteed • Контролирани од страна на возило Главата Единица,поддршка воланот работа • Со Hi-Fi Декодирање на Чип,совршено поддршка за MP3 и WMA песни • ги Поддржува SD/SDHC/MMC картичка/У Диск/Card Reader/Хард Диск • Поддржува надворешни audio source(MP4 PSP Мобилен Телефон) преку ПОМОШЕН во порта • Плејлиста функција исто како мулти Cd-иња • Поддржува Последната Позиција Меморија(LPM) • Вибрации и мешање доказ • Лесно да го инсталирате,нема штета да оригинални автомобил декорација • Различни модул firmware-верзии за различни типови на протоколот на автомобил стерео • Со BT слот за дополнителни Bluetooth hands-free комплет(Opitional).

Детали

Специјални Функции:
MP3,Bluetooth
Бренд Име:
YATOUR
OSD Language:
Англиски
Резолуција:
800*480
Напон:
12V
Име На Модел:
YTM06-VW8D
Компјутерската Меморија Големина:
256Mb
боја:
Црна
Објектот Тежина:
0.2kg
Радио Одговор Пропусен Опсег:
na
Големина На Дисплеј:
2.5
Од Моќ:
45w
Материјал Тип:
Легура
Објектот Големина:
8*6*5
За:
ISO 8-Пински ФОЛКСВАГЕН Ауди Шкода на Седиште
Компатибилен:
sd/usb/помошен
Автомобил Производител:
Ауди, Фолксваген, шкода / седиште
Дигитални Медиуми Формат:
Mp3
Свеж

Избор на клиенти