.

.

New
DIYSECUR 7 Инчен LCD Екран на ретровизорот Следи Автомобил Montior Паркинг Помош Систем Комплет за Автомобил Камера / DVD / VCD

DIYSECUR 7 Инчен LCD Екран на ретровизорот Следи Автомобил Montior Паркинг Помош Систем Комплет за Автомобил Камера / DVD / VCD

DEN 1748.00
DEN 2106.24

Стока
Достапно.


Два влезови се двете видео влезови, еден за обратен камера, а на други за други видео опрема влезови, како што се DVD видео текст. Мониторот ќе се префрлат на влез 2 екранот. Единицата само може да се прикаже на еден видео запис на текст во време и дава приоритет на видео текст 1. Средина Влажност : 10% ~ 90%,погонски Напон : DC 12 V ±10%, Работа Температура : -20 ~ 60 степен целзиусови степени, Складирање Температура : -40 ~ 85 степен целзиусови степени. префрлување, Пиксели : 800 * 480 . И следење ќе се прикаже видео влез 1 чија сигнал доаѓа од обратен камера. Кога автомобил го напушти резервираат режим, обратен камерата се напојува од надвор. Се инсталира за внатрешни работи огледало, Лесен за инсталација и деинсталацијата. Па може да се клип во текот на вашата оригинална огледало, и тоа ќе се покаже rearview слика, а тоа е поврзано со rear view camera, на задните видите слика ќе се појави на екранот автоматски кога обратен автомобил.
Спецификации :
Автомобил на ретровизорот се Следи со 7 инчен TFT-LCD екран, на Екранот Формат : 4 : 3. Специјални анти-големи очила за око поглед заштита, во postion на оригиналниот rearview огледало. Автоматско Префрлање Systme : PAL или NTSC систем, 2 AV Video input авто.
Бидејќи обратен камерата е поврзан со вашиот автомобил е обратен светлина моќ кабел, кога ќе се јават на возилото наназад камерата ќе биде вклучен.
Пакување листа :
.
Откако на вашиот автомобил е опремен со овој компактен и модерен видео обратна систем, светот околу вашиот автомобил нема да проблеми што повеќе! Нејзините 2 видео влезови исто така ви овозможува да уживате во видео запис од DVD или на други уреди.

Детали

Тип На Објект:
Автомобил Монитори
Сместување:
Sunvisor
Објектот Тежина:
410g
Бренд Име:
DIYSECUR
Објектот Големина:
251*107*22mm
Име На Модел:
7 инчен Огледало Следење
Резолуција:
800x480
Големина На Дисплеј:
7
Материјал Тип:
ABS
боја:
Црна
Место на Производство:
шенжен
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти