.

.

New
XTool EZ300 Про Со 5 Системите за Дијагноза на Моторот,АБС,СРС,Пренос и TPMS Подобро од MD802,TS401 Бесплатни Онлајн Ажурирање

XTool EZ300 Про Со 5 Системите за Дијагноза на Моторот,АБС,СРС,Пренос и TPMS Подобро од MD802,TS401 Бесплатни Онлајн Ажурирање

DEN 13428.00
DEN 17904.00

Стока
Достапно.

Единици : Изберете единица мерка. Проблеми кодовите не можат да бидат избришани без елиминирање на сите проблеми, што ќе предизвика дијагностички алатка секогаш читање на проблеми код бидејќи кодот секогаш ќе бидат снимени во ЕКИ. По кои се занимаваат со проблеми, нема да има проблеми код кога ние повторно да ги прочитате.
2017 XTool EZ300 Про Со 5 Системите за Дијагноза на Моторот,АБС,СРС,Пренос и TPMS истата функција creader со MD802,TS401
EZ300 ПРО Функција :
Различни возила имаат благо различни менија. Вклучете го палењето и да се сврти на EZ300 PRO таблета, потоа допрете на EZ300 PRO апликација да се тестираат возила. Дијагностички Извештаи Дијагностички Извештаи е за проверка на зачувани датотеки, како на пример извештајот на Live Податоци или Проблеми, Кодови или генерирање на слики во процесот на дијагностиката, корисниците исто така може да знаат што автомобили биле тестирани. Уредот треба да се стави и да се крена малку за да се избегне судир при користење EZ300 PRO.
Прочитајте DTCs : прочитајте проблеми кодови чуваат во ЕКИ. Тоа е погодно за нас да се направи рекорд во одржување на процесот, и исто така прави подоцна повратни информации и менаџмент полесно. На ECU за Кинески домашни возило модели се релативно неуредно, па кога корисниците ги исполнуваат условите, како што се автомобил не може да се тестира или на тест податоци е во ред, тие треба да се разгледа дали избраното мени одговара на тестирани електронски систем за контрола, или тие може да се најдат на автомобил ЕКИ и одберете десното мени според бројот на моделот на ECU етикета.
Јасно DTCs : јасно тековни и историски проблеми кодови меморија во ЕКИ, под премисата дека сите проблеми се елиминирани. Поврзете кабли и EZ300 PRO во следниот редослед : ①→②→③→④
б. Подесувања на системот : Андроид систем за подесување, како што се безжични, аудио фреквенција, светлина сензација, итн. Прилагодувања Одберете enter Settings; корисниците можат да поставите јазик, одделение и други системски поврзани со опции : Јазици : одберете јазик.

Детали

Јазик:
Англиски, Шпански
моќност:
W
Објектот Висина:
23cm
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип На Објект:
Копчето Авто Програмер
Материјал Тип:
Пластични
Објектот Ширина:
11cm
Име На Модел:
EZ300 ПРО
Напон:
V
Хардвер Верзија:
2017
Верзија На Софтвер:
најновите
Специјални Функции:
Wifi,Bluetooth
Бренд Име:
XTOOL
Објектот Должина:
32cm
Објектот Тежина:
2.5kg
Електронски:
Yes
квалитет:
супериорен
Пакет:
Стандард
перформанси:
Одлична /силна и стабилна
Гаранција:
живот време
техничка поддршка:
На располагање и Навремено
По продажба на Услуги:
Совршен и погоден
Ажурирање:
Бесплатни Ажурирање На Официјалниот Веб-Сајт
превозот:
Брзо и Навремено
Точка име :
Xtool EZ300 ПРО
Свеж

Избор на клиенти