.

.

New
HiFi ПРАТЕНИЦИ X-7 HiFi 5N OCC+24K Злато Позлатен Приклучок од 3,5 mm-2.5 За AKG,K450,K451,K452,k480NC,Q460 Слушалки Аудио кабел

HiFi ПРАТЕНИЦИ X-7 HiFi 5N OCC+24K Злато Позлатен Приклучок од 3,5 mm-2.5 За AKG,K450,K451,K452,k480NC,Q460 Слушалки Аудио кабел

DEN 1440.00
DEN 1583.04

Стока
Достапно.


За AKG Слушалки : K420, K450,K451,K452,k480 NC,Q460
X-7, ПРАТЕНИЦИТЕ неодамна лансираше напредни сигнал кабел чија Внатрешна жици се OCC на висока чистота. Дури и во толку мал волумен, бакар мрежа е се уште се додаде за да се избегне мешање од електромагнетни бранови и ЕМК
Дури и OCC жици од различни дебелина се применуваат за да се придобијат што повеќе балансирана дистрибуција на звук.
Тоа може да се користи во i Pod, walkman, мобилен телефон, КОМПЈУТЕР ,слушалка засилувач на MAC компјутер,, активни звучници и други електронски миксер уред.
Пресек област : 0.07 mm⊃2;/29 AWG*2
Отпор вредност : 289Ω/km
OD : 4mm±1mm

Детали

Должина:
1.5m, 2m, 3m, 5m, 8m, 10m, 1.2m, 1m
Примена:
Говорник,Проектор,За iPod,Телевизија,Камера,Компјутер,Телефон,Засилувач,DVD Плеер,Микрофон,Мултимедијални,ТВ КУТИЈА,Монитор,MP3 / MP4 Плеер
Тип:
Аудио Продолжување На Кабелот
Број На Модел На:
X-7AKG
Конектор Б:
ПОМОШЕН,Oxyacid Слободни Бакар,Џек
Надворешниот Дијаметар:
4mm
Пакување:
картонска кутија
Пакет:
Yes
Конектор A:
ПОМОШЕН,Џек
оклопна:
Комбинација
Бренд Име:
ПРАТЕНИЦИТЕ
Пол:
Машко-Машки
Конектор тип:
Стерео
Конектор Боја:
Злато
Пол:
Машко-Машки
Тип:
ПОМОШЕН Кабли, Извртени Пар
Свеж

Избор на клиенти