.

.

New
MiraBox HSV190 Преносни sdi да HDMI Full HD Конвертор за да BNC Мини SD-SDI/HD-SDI/3G-SDI да HDMI Адаптер за Возење HDMI Монитори

MiraBox HSV190 Преносни sdi да HDMI Full HD Конвертор за да BNC Мини SD-SDI/HD-SDI/3G-SDI да HDMI Адаптер за Возење HDMI Монитори

DEN 1377.00
DEN 1967.52

Стока
Достапно.

Адаптивно scaler & Вистинската Боја технологија обезбеди видео сигнал квалитет и прикажување на effection. Производ Карактеристики
1.Индустриски стандард дизајн, 365*24 часа уреди за непрекинато работи.
Спецификација За Производ
Моќност : 5 V
Потрошувачка на енергија : 5 W
SDI Текст : BNC(SDI/3 G-SDI/HD-SDI)
HDMI ™ Излез : HDMI A-Type Женски порти
SDI Пренос : 2.Во согласност со SMPTE 425 M, SMPTE 424 M, SMPTE 292 M, SMPTE 259 M-C.001 Gbit/s
Резолуција Supportes :
[email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz 3 D
[email protected] Hz / [email protected] Hz
[email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz 3 D / [email protected] Hz 3 D
[email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz / [email protected] Hz
ESD Заштита : ±8k V (air-јазот празнење), ±4k V (контактирајте со празнење)
Моќ Адаптер Приклучок : НИ Стандард/Европа Стандард/British Standard/Австралија Стандард
Пакет Содржина :
Конвертор *1
Адаптер *1
Прирачник За Корисникот *1
Оперативни : 0°C - 60°C
Температура На Чување : -20°C - 80°C
Влажност : 20% ~ 90% RH(Не-кондензирање) Производ Слики
. За професионалци ова значи дека сега е полесно да се дистрибуираат и да се прошири вашата 3 G SDI сигнал додека ви даваат можност да го прикажете вашиот работат на HDMI displayer благодарение на вграден HDMI конвертор.Mira Box HSV190 Преносни sdi да HDMI Full HD Конвертор за да BNC Мини SD-SDI/HD - SDI/3 G-SDI да HDMI Адаптер за Возење HDMI Следи Производот Вовед
Мини SDI да HDMI конвертор овозможува SD-SDI, HD-SDI и 3 G-SDI сигнали да бидат прикажани во HDMI прикажува додека обезбедува висок малку стапки на 2.Поддржува широк опсег на влезен напон од 5 V-18 V.94/60 4 : 2 : 2 10-малку.

Детали

боја:
SDI HDMI Конвертор
Должина:
EU Plug, UK Plug, US Plug, AU Plug
Примена:
Камера,Телевизор,Мултимедијални,Проектор
Пакување:
картонска кутија
Пакет:
Пакет 4
оклопна:
Не-Заштитени
Тип:
Коаксијален Кабли
Пакет:
Yes
Пол:
Машко-Женски
Конектор Б:
Коаксијален
Број На Модел На:
HSV190 Мини SD-SDI/HD-SDI/3G-SDI да HDMI Конвертор 1080p
Конектор A:
HDMI
Функција:
Никој
Бренд Име:
MiraBox
Надворешниот Дијаметар:
SDI to HDMI Converter
Име на производ:
SD-SDI/HD-SDI/3G-SDI да HDMI Конвертор
Стандард Моќност:
5V мини sd-sdi/hd-sdi/3g-sdi конвертор
Потрошувачка На Енергија:
5W мини sd-sdi/hd-sdi/3g-sdi конвертор
sdi на текст:
BNC(SDI/3G-SDI/HD-SDI)
HDMI ™ Излез:
HDMI A-Type Женски пристаништа sdi да hdmi конвертор
SDI Пренос:
2.970 Gbit/s и 2.970/1.001 Gbit/s
Резолуција поддржана:
[email protected]/[email protected]/[email protected]
функција 1:
Поддршка на широк опсег на влезен напон од 5V-18V
Карактеристика 2:
Преносни Мини големина
Гаранција:
12months
Свеж

Избор на клиенти