.

.

New
Hdmi аудио extractor 4K HDMI да HDMI+ Оптички TOSLINK SPDIF+3.5 mm Стерео Аудио Extractor Конвертор HDMI Аудио Адаптер Splitter

Hdmi аудио extractor 4K HDMI да HDMI+ Оптички TOSLINK SPDIF+3.5 mm Стерео Аудио Extractor Конвертор HDMI Аудио Адаптер Splitter

DEN 817.00
DEN 860.16

Стока
Достапно.

5 mm Џек HDMI resolution : 4 K x 2 K, 24/50/60fs/1080 P/1080i/720p/576p/576i/480p/480i Поддршка видео боја формат : 24bit/длабоко боја 30bit,36bit 3.1 CH и пошироко Макс.1 CH) Излезна Порта : 1 x HDMI OUT 1 x SPDIF (Оптички), 1 х 3. Пакет Содржина : 1 X HDMI Аудио Extractor 1 x 5 V DC Адаптер 1 X Упатство. SPDIF и L/R нема излез било звук.1 CH(НЕ поддржува Dolby Digital Plus) Tomsenn Hdmi Звук extractor Карактеристики : Iuput Порт : 1 x HDMI IN 1 x Микро USB Напојување Порта, 3 x EDID Аудио(Pass/" 2 CH/5.1 CH Режим : Екстракт Dolby Digital / DTS и излез преку SPDIF или РКА L/R.1 CH Dolby Digital HDMI аудио излезен формат : Сите формати, вклучувајќи и понапредни Dolby Digital Plus, PCM5. "2 CH Режим : Екстракт од дигиталниот" 2 CH PCM стерео аудио сигнал од HDMI влез и го конвертирате во " 2 CH аналогни stereo output (стерео излез преку нејзината РКА стил L/R аналогниот излез и SPDIF излез во исто време.Опис на производот Овој HDMI аудио extractor не само за да се задоволат идеалната слика на HDTV но, исто така, да се задоволи потребата за извод аудио од HDMI извор. опсег : 225 MHz Max baud rate : 6. Тоа може да се извлече дигитален аудио сигнал вградени во HDMI извор и да ги конвертирате тоа преку 3,5 мм L/R аналогниот излез и SPDIF излез во исто време.75 Gbps Max работат на струјата : 190m A Три префрлување аудио EDID прилагодувања : Лозинка : HDMI помине режим.1 Dolby Digital Plus. Тоа НЕ поддржува 5. На РКА L/R и SPDIF излез и може да го поддржи "2 CH аудио или 5.1 CH аудио, вклучувајќи Dolby Digitla 5. На аудио и видео може да се convertered од HDMI излез.5 mm аудио џек излезен формат : "2 CH PCM SPDIF излез формат : управување со проектен циклус, AC3, DTS, 5.

Детали

боја:
Црна
Должина:
Пакување:
картонска кутија
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
1287
Пол:
Женски-Женски
Конектор Б:
HDMI,Оптички Интерфејс
Конектор A:
HDMI
Примена:
Микрофон,Мултимедијални
Бренд Име:
EMK
Тип:
Speakon
Свеж

Избор на клиенти