.

.

New
Superbat 850/1900/900/1800/2100Mhz 15dbi 3G/GSM/UMTS/HSUPA Антена Магнетни Антенски Бустер RP-SMA за Huawei Широкопојасен Рутер

Superbat 850/1900/900/1800/2100Mhz 15dbi 3G/GSM/UMTS/HSUPA Антена Магнетни Антенски Бустер RP-SMA за Huawei Широкопојасен Рутер

DEN 959.52

Стока
Достапно.


Нема драјвери за инсталација, и без модификации на вашиот подесување се неопходни.Кликнете на Повеќе Антена
850/1900/900/1800/2100 Mhz 15dbi 3 G/GSM/UMTS/HSUPA Антена Магнетни Антенски Бустер RP SMA Машки Приклучок за Hua Wei Широкопојасен Рутер
100% Сосема НОВ висок квалитет
Опис :
Висок Квалитет на 3 G 15d B Бустер Антена може да се преземат, освен.,ве молиме да ни даде белешки ако конектор е избран !
Монтажа : Магнетни
Сместување : Црна
Тежина : 120g
Температура на чување : -45 до +75 °C
Температурата на работа : -45to+75°C
Инструкции :
Исклучете безжичниот уред
Приклучок за полнач во антената порта на безжичниот уред
Моќта на безжичниот уред
За најдобри перформанси место антена како блиску до надворешен прозорец што е можно
Инсталација Совети :
Антената треба да биде поставена вертикално да се зголеми ефикасноста
Антена не треба да се монтира против метал
НАШАТА КОМПАНИЈА СЕМЕЈСТВО
Како младите голем тим полн со енергија, ние се подготвени да се потрудиме да се поддржи вашиот проект со врвот quanlity,конкурентни цени и одлична услуга.5
Стекнат : 15dbi
Максимална влезна моќност(W) : 60
Текст Отпорност(Ω) : 50
Поларизација Тип : Вертикална
Антена Должина(mm) : 430
Кабел Должина(m) : 2.
Магнетни Стојат дизајн за лесно да се инсталира на прозорецот страна или на врвот на таванот за да добие повеќе сигнали.и така натаму.5 M
Кабелот Тип : RG174 default
Конектор Тип : RP SMA машки како стандардно, факултативна conector : SSMB/TS9/MS147/MCX/MMCX/CRC9/BNC/TNC/SMB/MC-Картичка.

Детали

Број На Модел На:
3A1-1493-S02SP-150-250
Бренд Име:
Superbat
Фреквенциски Опсег(MHz):
850-960/1710-2170
VSWR:
≤1.5
Добивка:
15dbi
Максимална влезна моќност(W):
60
Поларизација Тип:
Вертикална
Антена Должина(mm):
430
Должина на кабел:
2.5 M
кабелот тип:
RG174 default
Монтажа:
Магнетно
Свеж

Избор на клиенти