.

.

New
Superbat MCX Plug РА 5dbi GSM/UMTS/HSPA/CDMA/3G Антена за Мобилен Широкопојасен интернет Антенски Бустер за Huawei 850/1900/900/1800/2100Mhz

Superbat MCX Plug РА 5dbi GSM/UMTS/HSPA/CDMA/3G Антена за Мобилен Широкопојасен интернет Антенски Бустер за Huawei 850/1900/900/1800/2100Mhz

DEN 691.00
DEN 767.52

Стока
Достапно.


Карактеристики :
· Omni-Насочен - Зема сигнал во сите правци.5
Стекнат : 5dbi
Максимална влезна моќност(W) : 60
Текст Отпорност(Ю Љ) : 50
Поларизација Тип : Вертикална
Антена Должина(mm) : 285
Кабел Должина(mm) : 3.
· Го подобрува 3 G & GPRS јачина на сигналот
Спецификација :
Фреквенциски Опсег(MHz) 850-960/1710-2170 GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz HSUPA/HSDPA/UMTS 2100 MHz/900 MHz CDMA 1900 MHz VSWR ¢ ‰¤1.
Зголемете ја вашата 3 G Mobile Broadband сигнал од страна на 5dbi со оваа магнетен 3 G сигнал бустер антена за Широкопојасен dongles со CRC9/TS9/SMA/SSMB/MS147/MC-Картичка конекција и Други Конектори се Достапни по Барање.0 метри од кабелот вклучен.
· Магнетна база можат да бидат опремени за автомобили, каравани, portacabins брзо и лесно
· Нема потреба за дупчење или нарезници.
MCX Plug Десен Агол 5dbi GSM/UMTS/HSPA/CDMA/3 G Антена за Мобилен Широкопојасен интернет Антенски Бустер за Huawei 850/1900/900/1800/2100 Mhz
100% Сосема НОВ висок квалитет
Опис На Производот :
Оваа 3 G Мобилен Широкопојасен интернет антената е одлична за подобрување на сигналот и пренос на брзини на лаптопи или во возила.
Монтажа : Магнетни
Сместување : Црна
Тежина : 65g
Температура на чување : -45'c до +75'c
Температурата на работа : -45'c до+75'c
На конектори / адаптери можеме да ви понудиме :
изгледа други 3 G антени имаме тука :
.0 M
Кабелот Тип : RG174 како основни
Конектор Тип : MCX plug десен агол како стандардно , факултативна conector : SMA/SSMB/SMB/SMA/MC-Картичка/TS9 итн.
Мини магнетна база и камшик направи оваа антена лесно да се инсталира и да ги отстраните.

Детали

Број На Модел На:
3A1-1294-M03RA-050-300
Бренд Име:
Superbat
боја:
Црна
Добивка:
5dbi
Фреквенциски Опсег(MHz):
850-960/1710-2170
Монтажа:
Магнетно
Производот:
GSM/UMTS 3G антена
Должина на кабел:
3 метри
кабелот тип:
RG174
конектор:
MCX plug десен агол
Свеж

Избор на клиенти