.

.

New
Далечински Контролер Omni-Насочен Антена Refitting Комбо Антена Range Extender за DJI Фантом 4 PRO/ 4 PRO+/ Инспирира 2/ M200

Далечински Контролер Omni-Насочен Антена Refitting Комбо Антена Range Extender за DJI Фантом 4 PRO/ 4 PRO+/ Инспирира 2/ M200

DEN 2073.12

Стока
Достапно.

Далечински Контролер Omni-Насочен Антена Refitting Комбо Антена Range Extender за DJI Фантом 4 PRO/ 4 PRO+/ Инспирира 2/ M200
Антена Refitting Комбо за DJI Фантом 4 PRO/ PRO+ / Инспирира 2/ M200
Всушност тестирани опсег за 5000m (на отворено)
2 парчиња * Двојна Фреквенција Антена
1 сет * Додатоци
(Забелешка : Секоја од антената има 2 фреквенција, 2.4 G 5 DB и 5.8 G 8 DB.)

Детали

Бренд Име:
SUNNYLIFE
Тежина:
20
Број На Модел На:
DJI Фантом 4 PRO / 4 PRO+ Инспирира 2 Антена Range Extender
Пакет:
Yes
Големина:
Range Extender for DJI Phantom 4 PRO / 4 PRO+ Inspire 2
Компатибилен Летало Бренд:
DJI
Име на производ:
Далечински Контролер Сигнал Бустер за DJI Фантом 4 PRO / 4 PRO+ Inspi
Модел:
Omni-Насочен Антена Сигнал Бустер
Тип:
DJI Фантом 4 PRO / 4 PRO+ Инспирира 2 Летало додатоци
Антена Засили:
Макс 5 километри за DJI Фантом 4 PRO / 4 PRO+ Инспирира 2
Свеж

Избор на клиенти