.

.

New
400w/500w/600w ac генератор wind генератори

400w/500w/600w ac генератор wind генератори

DEN 9792.00

Стока
Достапно.

постојан магнет генератор роторот користење на патентиран алтернатор, заедно со посебни stator дизајн, ефикасно го намалуваат генерација на отпор на вртежен момент, додека дозволувајќи им на повеќе ветерни турбини и генератор има добра појавување карактеристики, единица работи сигурност
Генератор без база слики :
Генератор со база слики :
400 W постојан магнет алтернатор Технолошки Податоци :
Модел
G-400
Номинална Моќност(w)
400w
Max Моќност(w)
450w
Номинална Напон( v)
12v/24 V
Номинална ротира брзина(r/m)
650 r/m
Топ нето тежина(кг)
4.Ние не ќе рамо било давачки во земјата на дестинација.Во случај соодветна замена не е достапна, тогаш на враќање ќе бидат издадени.Ве молиме repack објектот внимателно.

Детали

Напон:
12V, 24V, 48V
Спецификација:
with base, without base
боја:
едно вратило, два бунари
Број На Модел На:
G-400M
Тип:
Правец На Моќ Генератор
is_customized:
Yes
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Свеж

Избор на клиенти