.

.

New
2000w генератор alternators ниски вртежи во минута ниски вртежи со високо ефикасни 48v 96v 110v 220v avaliable

2000w генератор alternators ниски вртежи во минута ниски вртежи со високо ефикасни 48v 96v 110v 220v avaliable

DEN 24192.00

Стока
Достапно.


Детален Опис На Производот
Nd Fe B ретки земјата постојан магнет генератор
ниска start-up вртежен момент
високи перформанси,стабилна трчање
лесна инсталација
CE
Карактеристики
1. Ретки земјата постојан магнет генератор
2.ниска start-up вртежен момент, ветерна енергија искористувањето висока;
3.мала големина, прекрасен изглед, ниски вибрации
4. човековите пријателски дизајн, лесна инсталација, одржување и поправка.
5.постојан магнет генератор роторот користење на патентиран алтернатор, заедно со посебни stator дизајн, ефикасно го намалуваат генерација на отпор на вртежен момент, додека дозволувајќи им на повеќе ветерни турбини и генератор има добра појавување карактеристики, единица работи сигурност
Технички податоци
Модел
G-2000
Номинална моќност
2000w
Максимална моќност
2500w
Номинална напон
96v
Номинална револуција
450r/m
Нето тежина
За 22kg
Димензии(висина*вратило*дијаметар)mm
185*139*190
Подмачкување
Подмачкување на маснотии
Генератор
Три-фаза ac постојан магнет синхрони генератор
Работна температура
-40 °F до 167 °F
Пакување
Стандардна извоз пакување,1set/картон,или што се наведени индивидуално
слики
Контролор информации

Детали

Напон:
96V, 48V
Спецификација:
with controller, without controller
боја:
Бела
Wattage:
2000W
Број На Модел На:
G-2000
Тип:
Правец На Моќ Генератор
is_customized:
Yes
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)
Свеж

Избор на клиенти