.

.

New
MAYLAR@ 15 Години Живот Време 1000W 24V/48V Правец на Генератор,Делфин,5pcs Ножеви,ветерница, Започнете со Брзина на Ветрот 3m/s

[email protected] 15 Години Живот Време 1000W 24V/48V Правец на Генератор,Делфин,5pcs Ножеви,ветерница, Започнете со Брзина на Ветрот 3m/s

DEN 36893.00
DEN 52704.00

Стока
Достапно.


24 V/48 V 1000 W Правец на Генератор
15 години живот за време и 1 година гаранција Сите алуминиумско куќиште, ниско
тежина ;Оптимален дизајн, добар баланс , сила излез стабилен;Ниско ниво на бучава , со голема
ефикасност
Фотографии од 1000 W Правец на Генератор-Делфин
Параметар табела
Модел
1000 W-Делфин
Номинална моќност
1000 W
Max моќ
1200 W
Номинална DC напон
DC24 V/48 V
Номинална струја
42 A/21 A
Номинална брзина
650r/m
Почетна брзина на ветрот
2m/s
3m/s
Cut-во брзина на ветрот
3.5 m/s
Номинална брзина на ветрот
12m/s
Безбедност брзина на ветрот
45m/s
Дијаметар На Роторот
1880m/2200mm
Моторот
Постојана магнетизам синхронизација генератор
N.W. 28kg 29kg
Сечилото материјал
Карбонски влакна композитни материјали
Над-брзина заштита
Совет го одложи заштита+ електромагнетни кочница
Работна температура
-40°C-70°C
Животен век
15 години
Пакување димензија
830*530*460mm
1100*235*110*мм (за ножеви)
G. W.
30kgr.
33kg
Напомена : ве Молиме да ме напонот на ветрот генератор DC24 V/DC48 V кога ќе го поставите цел.
Ако не определи, ние ќе ви испратиме AC24 V правец на генератор.
Инсталација на систем
$************Фабриката Директно продажба************$
Најевтиниот грид тај инвертер на Aliexpress
Можеби ви се допаѓа нив
pls кликнете на овие линк

Детали

Тип:
Правец На Моќ Генератор
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
ПРАВЕЦ НА-1000W
Бренд Име:
MAYLAR
Свеж

Избор на клиенти