.

.

New
AC12V/24V 600W Моќ Генератор Постојан Магнет Генератор AC Алтернатор користи за DIY ветерница ветар систем

AC12V/24V 600W Моќ Генератор Постојан Магнет Генератор AC Алтернатор користи за DIY ветерница ветар систем

DEN 14352.00

Стока
Достапно.

Со најдобри Nd Fe B Постојан Магнет, високо-одделение чист бакар ликвидација, генератор може производ моќ stably и високо ефикасно.Не пријавете се ако објектите се скршени,и побара испорака компанија да се направи "штета сертификат" Инаку,ние ќе не дава никаква гаранција и враќање на средствата.AC12 V/24 V 600 W Моќ Генератор Постојан Магнет Генератор AC Алтернатор користи за DIY ветерница ветар систем
Опис На Производот Карактеристики На Производот : 1. Сите предмети се 100% нови и прегледани.
за повеќе прашања, pls оставете порака на aliexpress или контактирајте не преку Трговија менаџер. Леене alluminum легура случај, анти - корозија , киселина и алкално отпорни, анти сол отпорност на Фотографии на 600 W ниски ВРТЕЖИ во минута Постојан Магнет Генератор AC Алтернатор 12v/24v/48 AC МОДЕЛОТ Б-100 S Б-200 S Б-300М Б-400 M Б-500 M2 Б-600 M2 Номинална Моќност (w) 100w 200w 300w 400w 500w 600w Max Моќност (w) 130w 230w 350w 450w 550w 650w Оценет Напон(v) 12/24v 12/24v 12/24v 12/24v 12 V/ 24v/48v 12 V/24v/48v Номинална Брзина (r/m) 600r/m 700r/m 600r/m 700r/650 m r/650 m r/m Нето Тежина (kg) 2. Тоа е зошто нашите цени се многу конкурентни. Специјално дизајнирани роторот и rotator, ниска resistancemoment во start-up, добра на ладење 3.
Линија за производство на Wind Генератор :
1.6 КИЛОГРАМИ 8 KGS
Големина (мм)
(Генератор висина*Генератор ширина*Вратило височина) 65*153*45 мм 81*153*15mm 100*185*70mm Подмачкување подмачкување на маснотии Роторот Постојан Магнет Генератор AC Алтернатор Работна Температура -40°C - 80°C
Известување : Поради подобрување на техничките и перформанси, димензија на генератор може да биде малку различен.

Детали

Напон:
12V, 24V, 48V
Спецификација:
Single Shaft, Double Shaft
боја:
Бела
Wattage:
600W
Број На Модел На:
Б-600M2
Тип:
Правец На Моќ Генератор
is_customized:
Yes
класа на изолација:
F
Номинална моќност:
600W
Номинална Напон:
12V/24V/48VAC
Брзина На Ротирање:
650r/m
Нето тежина:
7.5 KG
Школка Материјал:
Алуминиум Легура
Вратило Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Постојан Магнет Материјал:
Ретки Земјата NdFeB
Заштита одделение:
IP54
генератор:
3 фаза ac ниски вртежи во минута
Свеж

Избор на клиенти