.

.

New
DIY Трансфер Топол Печат на Хартија Висок Квалитет Топла Продажба на Топла Фолија Печат Златна Боја 800mmx120M Топлина Печат Фолија Филм

DIY Трансфер Топол Печат на Хартија Висок Квалитет Топла Продажба на Топла Фолија Печат Златна Боја 800mmx120M Топлина Печат

DEN 274.00
DEN 288.00

Стока
Достапно.


1 тркалаат 8cm топла Фолија печат на Хартија
(Злато )
Ова важи и за печатење на сите типови на хартија, и погоден за дрво, молив, стиропор, ABS тешко пластика и OPP печатење на хартија, како и слики на етикетите на ознака, ПВЦ бизнис картичка, итн.
* 3.2 " x 131 јарди (8см х 1200cm)/ролна
* Сребро 1/2"
* (внатрешен дијаметар 1.06"/2.7 см)
Ве молиме примерок за тестирање пред да се користи во производство.
Фолија
Топла Фолија Печат
Топлина Притиснете (Референца, не одговара за сите видови)
Не се работи со Laminator
Примена
температура
185-204 F
(85-95 Dgree)
356-365 F
(180-185 Degree)
Време
2-5 дик
18-22sec
Топла фолија печат
Тоа може да се користи за да се ембос хартија, фотографија, дрво, бизнис картичка, ПВЦ, акрилик итн.
Топлина притиснете
Тоа е лесен и привлечна сила за да ја користите кога декорација маици, тоа може да префрлувате да стандард plastisol и специјални влијае plastisol. Флеш и сјај на фолија го прави вашиот дизајн стојат во толпата.
Фолија се применува обоени страна нагоре и алуминиум изглед (досадна) страна надолу.
Според различни супстрати, корисниците треба да го совладате соработка на температура, притисок и брзина.
Пакет Се Вклучени :
1 тек на 8cm топла фолија печат .

Детали

Материјал:
Карбид
Број На Модел На:
8cmx120m
Тип:
Рака Алатка Делови
Бренд Име:
SPExpressDIY
is_customized:
Yes
Употреба:
Дома, DIY
Свеж

Избор на клиенти