.

.

New
5X24(127*609mm) 520W 220 V w/Термостат/Контролер на 0~200C,Флексибилни Силикони Грејач,Ukulele Страна Свиткување Топлина/Термо Ќебе

5X24(127*609mm) 520W 220 V w/Термостат/Контролер на 0~200C,Флексибилни Силикони Грејач,Ukulele Страна Свиткување Топлина/Термо

DEN 4031.52

Стока
Достапно.

Фабриката ангажирање и на локални собранието? Било која апликација бара мека форма или дизајн 15. Масло тапан 4 грејач. Големи опрема за греење 8. Топлина запечатување машина за греење филм 5. Ние ќе производство за вас и ние ќе ви обезбеди најдобра цена.0 kg/cm2 Изолација отпор : ≥50 MΩ Електрични сила : 1500v/5s Примена : 1. Antifreeze за воени инсталации, авиони, инструментација и хидраулична опрема 12. Разни механички инструменти топлинска изолација 10. Медицинска опрема, како што се крв анализатори, респираторен терапии и хидротерапија 11. Технички параметар : Температура опсег : -40. Antifreeze опрема * петрохемиската индустрија : гас пренос цевководи, цевководи, вентили и друга опрема со топлина или одржување на константна температура * хемиска индустрија : пренос цевководи, обработка контејнери, реакторите, топла топи опрема, електрични или одржување на константна температура * пиво индустрија : централа котли опрема за тешки масло гасоводот да се одржува постојана температура * прехранбената индустрија : храна цевковод технологија барања за одржување на температурата, механички опрема, како што се зимскиот мраз заштита * Автомобилската индустрија : Издавање робот, авто тело и шофершајбната соединение Автоматско лепак-изработка на опрема за Електрични или одржување на константна температура * механички инженеринг : транспорт на контејнери, вакум комората, хидраулични или пневматски пумпи, премерување и превоз на опрема со топлина или одржување на константна температура * Експериментално истражување : примерок гас анализа на гасоводот, индустриски издувен гас анализа на гасоводот топлина или да чувате термостат * нуклеарна централа : оџакот на издувен гас анализа (ауспух примерок примерокот цевка со електрична топлина или се задржи постојана) * заштита на животната средина на проектите : за третман на вода, чистење на системот (подземни цевковод со топлина или да се одржува постојана температура) * префрлани платформа : масло цевководи, вентили и друга опрема со топлина или да се одржува постојана температура * Други : боја опрема, восок опрема, греење или одржување на термостат како да се цел.

Детали

Број На Модел На:
127*609mm
Тип:
Моќ Алатка Делови
is_Customized:
yes
боја на линија:
rondom
Линија Должина:
50cm-1m
Додатоци:
Виножито Термостат на 0~200 Сте C
Свеж

Избор на клиенти