.

.

New
Makita Електрични Алатки Оригинални Јаглерод Четки CB325/CB153/CB411/CB415A/CB64

Makita Електрични Алатки Оригинални Јаглерод Четки CB325/CB153/CB411/CB415A/CB64

DEN 663.00
DEN 705.12

Стока
Достапно.


Моторот (роторот stator +) е електричен алат и четка срцето, ги сноси задача на напојување на роторот. Во брзина во минута преку милион пак, јаглерод четка и роторот комутаторот за префрлување постојана брзина триење, квалитетот на јаглерод четка има силен тест. Инфериорни четки имаат тенденција да имаат следниве карактеристики :
Материјалот е премногу мек кон често треба да се замени јаглерод четка, користете цена се зголеми.
Материјал : одлично роторот се носат, краток живот, губење надминува користа.
Сиромашен електричната спроводливост : влијанието на електрична енергија алатки, моќ во голема мера се намали.
Лошите материјали, сиромашните заварување : период на време надвор, жица четка мелење.
Затоа, ние силно препорачуваме да користите оригинални компонента, апсолутна вредност за пари!!
Јаглерод четка не е универзална, специфични каков вид на модели со кои видови на јаглерод четка, ве молиме обратете се на следнава табела, како што се видовите на без линк, ве молиме контактирајте со сервисот.

Детали

боја:
CB440, CB325, CB459, CB132, CB153, CB303, CB411, CB419
Тип:
Моќ Алатка Делови
is_customized:
Yes
Бренд Име:
Makita
Број На Модел На:
CB-85
Свеж

Избор на клиенти