.

.

New
2017 нови пристигнување led светло прецизност пластични делови, цпу прототип или инјекција moldin,нарачана делови,оем производството

2017 нови пристигнување led светло прецизност пластични делови, цпу прототип или инјекција moldin,нарачана делови,оем производството

DEN 96.00

Стока
Достапно.

Во меѓувреме, ние сме понатамошно развивање на меѓународната продажба гранки во Шенжен и Dong Guan. УВ ласерски а потоа загрева смола на solidifying држава,
спојување со слој под. Бидејќи на прецизност е можно со CNC Обработка, овој процес може да се произведуваат комплексни форми што ќе биде речиси невозможно да се постигне со рачна обработка. CNC machining се користи во производството и метални и пластични делови. Нашата компанија е пазарно ориентиран, Сега ќе се купат многу 3 D печатење машина за industy со искусни и посветени вработени кои се фокусираат на нудење различни високи технологии процеси. На CAD модел дава податоци за ласер
да се следи секој пресек на површината на течни смоли. Последниот чекор во stereolithography процес за дел да се излечи во УВ рерна. Тоа е затоа што на овие квалитети кои CNC Machining се користи во места кои треба висок степен на прецизност или многу повторливи задачи. Компјутерска програма е прилагодена за некој објект и машини се програмирани со CNC machining јазик (наречено G-код), што во суштина ги контролира сите карактеристики како се хранат стапка, координација, локација и брзина. (Ако сте само еден примерок,тоа не е проблем за нас да се произведуваат како по овој примерок)имаме магија да се претвори во вистински производи,а потоа ние ќе ви дадам цитат .Па ве молиме да се чувствуваат слободни да ни испратите 3 D цртеж со STL/IGS/STP датотека и вашиот опис на производот .
Нашите PCBA Работилница :
За нас :
SMARTTECH се калап и шприц ,CNC Machining процес,метал удирање производ,PCB измислица и брзо текара производна компанија, со седиште во Хонгконг со гранки во Шенжен градот и Dong Guan градот. На CNC во CNC Machining се залага за Компјутер Нумеричка Контрола. На PCB монтажа процесот опишан подолу претпоставува дека површината планината компоненти се користат како речиси сите PCB монтажа овие денови користи површинска монтажа технологија.

Детали

Број На Модел На:
led светилка
Материјал:
титаниум челик
is_customized:
Yes
Тип:
Рака Алатка Делови
Пластични калапи Тип:
Вбризгување на пластични калапи
Функција:
собранието дел
Свеж

Избор на клиенти