.

.

New
прашкаста металургија инјектирање алатка дел,ОЕМ производството

прашкаста металургија инјектирање алатка дел,ОЕМ производството

DEN 96.00

Стока
Достапно.

На CAD модел дава податоци за ласер
да се следи секој пресек на површината на течни смоли. По слој е завршено, се изгради лента платформа се спушта па нов слој на смола може да се примени. На развој на тимот е зголемен не само бројот на вработените, но исто така и значителни вештина база.На слика и цените прикажани се само за изложба и изглед на нашето производство . Бидејќи на прецизност е можно со CNC Обработка, овој процес може да се произведуваат комплексни форми што ќе биде речиси невозможно да се постигне со рачна обработка. Нашата компанија е пазарно ориентиран, Сега ќе се купат многу 3 D печатење машина за industy со искусни и посветени вработени кои се фокусираат на нудење различни високи технологии процеси. Во меѓувреме, ние сме понатамошно развивање на меѓународната продажба гранки во Шенжен и Dong Guan.Ако имате било какви барања,ве молиме контактирајте со нас преку e-mail . Програмата е превземена и, конечно, еден оператор работи тест на програма за да се обезбеди нема проблеми. Компјутерска програма е прилагодена за некој објект и машини се програмирани со CNC machining јазик (наречено G-код), што во суштина ги контролира сите карактеристики како се хранат стапка, координација, локација и брзина. Оваа пробна е познато како "сечење на воздухот" и тоа е важен чекор бидејќи секоја грешка со брзина и алатка позиција може да резултира во добиеше дел или оштетена машина.
Нашите CNC машина центар работилница :
Нашата авто-CNC струг работа продавница :
Пластични инструментално/мувла производство работилница :
Нашите шприц работилница :
Нашите метал печат работилница :
PCB Монтажа Процес Преглед :
Различните фази во PCB монтажа процесот, вклучувајќи додавање лемење паста на табла, изберете и место на компоненти, лемење, испитување и тестирање.
Нашите PCBA Работилница :
За нас :
SMARTTECH се калап и шприц ,CNC Machining процес,метал удирање производ,PCB измислица и брзо текара производна компанија, со седиште во Хонгконг со гранки во Шенжен градот и Dong Guan градот.

Детали

is_customized:
Yes
Тип:
Рака Алатка Делови
Материјал:
Карбид
Број На Модел На:
инструментално
Пластични калапи Тип:
вбризгување
Материјал:
ПП,АБС,Најлон,КОМПЈУТЕР,ЈП
Функција:
собранието дел
Свеж

Избор на клиенти