.

.

New
Пластични Вбризгување на Мувла/Калап за Пластични Палети

Пластични Вбризгување на Мувла/Калап за Пластични Палети

DEN 48000.00

Стока
Достапно.

CNC machining се користи во производството и метални и пластични делови.
Внимание :
Ве молиме не плаќаат, пред да можеме да го цитирам вас .
Мувла живот
20,000-2,000,000 снимки
Време на испорака
20-60days
Пакување
Пакет со иверица и спреј рѓа се спречи oild
Спецификација
Зависи од барањата на клиентите
Процесот од производ до испорака (Услуги на Клиентите Насоки) :
1, Клиенти нудат 3 D цртежи и поврзани информации на габи и пластика.
Нашите PCBA Работилница :
Опис на производот :
Ние може да се прилагоди на различни видови на Габи, за секој клиент, како на нивните барања.
Нашите CNC машина центар работилница :
Нашата авто-CNC струг работа продавница :
Пластични инструментално/мувла производство работилница :
Нашите шприц работилница :
Нашите метал печат работилница :
PCB Монтажа Процес Преглед :
Различните фази во PCB монтажа процесот, вклучувајќи додавање лемење паста на табла, изберете и место на компоненти, лемење, испитување и тестирање. Процесот е попрецизна од рачна обработка, и може да се повторува во точно на ист начин одново и одново.
Нашите SLA Печатење Машини :
Нашите SLS печатење Машини :
Она што е CNC machining процес ?
CNC Machining е процес кој се користи во производствениот сектор кој вклучува користење на компјутери за контрола на машина алатки. Ние ја има магијата да ја претвори во вистински производи,а потоа ние ќе ви дадам цитат . Последниот чекор во stereolithography процес за дел да се излечи во УВ рерна. Со CNC machining, компјутерот може да го контролира точниот позиционирање и брзина. Бидејќи на прецизност е можно со CNC Обработка, овој процес може да се произведуваат комплексни форми што ќе биде речиси невозможно да се постигне со рачна обработка.На слика и цените прикажани се само за изложба и изглед на нашето производство .

Детали

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
t123122
Тип:
Други
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
материјал способности:
Железо,челик,алуминиум ектс.
Мувла база:
LKM
Шуплина:
единствен/muti
Портата систем:
точка
Мувла Живот:
200-500K снимки
Мин tolerence:
±0.01 mm
Производ материјал:
ABS,КОМПЈУТЕР,PP,Најлон ектс
Примена:
Стока, За Домашна Употреба
достапни датотека:
STP/IGS/STL ектс
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти