.

.

New
Прирачник за Електронски Ладно Laminator со стојат Ладно Тркалаат Laminating Машина Max. 1000mm

Прирачник за Електронски Ладно Laminator со стојат Ладно Тркалаат Laminating Машина Max. 1000mm

DEN 26904.00
DEN 28320.00

Стока
Достапно.


Добредојдовте на Jamin е продавница
Ако имате било какви прашања или потреби, ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате. Ви благодариме.
Внимание : увоз даночни не е вклучена во плаќањето. Купувачот е одговорен за увоз доход.
Внимание : Оваа машина е многу тешка, превозот цената е за референца тука. Ве молиме контактирајте со нас за испорака детали пред да ја купите. Ние ќе се пресмета товар за вас повторно. Карактеристики Ладно laminating машина со употреба на ладно процес за покривање на ламинатни филмот на површината на слики, направи слики корозија, водоотпорен, анти-ултравиолетово ерозија, остануваат свежи не бледнее и не-yellowing, тоа исто така може да се направи силен threedimensional слика на долговечност, подобрена слика уметнички жалба. Широко се користи во модерна свадба, уметност, фотографија, компјутерска печатење и слики, постери, реклами слики, монтирани опрема работен документ на податоци итн. Laminating машина е идеална алатка за обработка на слика пост-продукција процесот Описи 1. Max. Laminating ширина : 1000 мм 2. Max. Laminating дебелина : 5-10 mm 3. Дијаметар на ролери : 85 mm 4. Оперативен метод : Електронски & Рака моќ 5. Laminating брзина : 0~1275 mm/min 6. напојување : AC110 V,220 V/50 Hz,60 Hz 7. Пакување димензии како следново : 1300x400x400 мм 8. Тежина : 60 кг

Детали

Тип:
Други
Свеж

Избор на клиенти