.

.

New
Печатење на екран Екран Мрежа Полиестер 168T Екран Свила Скрининг Притиснете Рамка на Решетката 420Mesh Висок Квалитет и трговија на Големо Цена

Печатење на екран Екран Мрежа Полиестер 168T Екран Свила Скрининг Притиснете Рамка на Решетката 420Mesh Висок Квалитет и трговија

DEN 647.00
DEN 680.64

Стока
Достапно.

Според нашето искуство, жолта мрежа не прави многу разлика на 100/cm теми или помалку ткаенина.
Главни Карактеристики
Направени од monofilament полиестер со висока тензија прагот и критична точка
Се спротивстави на хемикалии, абразија, топлина и влага
Помалку тензии на тежината во текот на истегнување процес
Подобрување на регистрација поради стабилна ткаенина напнатост
Ширина : 1. Тоа е вреди да се спомене фактот дека со жолта мрежа треба да се пропорционално зголемување на изложеноста на времето, како што оваа мрежа ја апсорбира светлината. На екструдиран threadis на откачи да прецизна дијаметар. Тоа е особено корисно за ткаенини со висок смета мрежа (од 120 threads/cm и нагоре), кога гравирање, прикажан грб слики или за многу фини линии. Полиестер има заменето традиционалната свила како ткаенина на избор кај screenprinters целиот свет, бидејќи на своите затегнувачка цврстина, еластична меморија и отпорност на хемикалии, триење топлина и влага.Полиестер е вткаена од предиво дека е екструдиран од загрева полиестер во едно влакно. Тоа ја подобрува ефикасноста на неонски светлина изложеност единици, како извор на индиректна светлина, како неонски, има тенденција да произведува многу на паразит светлина.
Екран Mesh Ткаенини (420 Мрежа Count / 168 T Екран Ткаенина)
Ткаенина се користи како поддржувач на мастило блокирање на матрицата.
Разликата меѓу жолта и бела свила екран ткаенини :
Жолта или портокалова мрежа има тенденција да се елиминира паразит светла кои може да се намали на гравирање резолуција.

Детали

боја:
168T Бела, Жолта 168T
Бренд Име:
SPExpressDIY
is_customized:
Yes
Тип:
Рака Алатка Делови
Број На Модел На:
168T
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти