.

.

New
NB7W-TW00B Екран на Допир за Нови

NB7W-TW00B Екран на Допир за Нови

DEN 12096.00

Стока
Достапно.


FASTTOBUY : NB7 W-TW00 B Екран на Допир
Спецификации :
Номинална Моќност снабдување
24 VDC
Оперативен напон спектар
20.075 мм-една амплитуда,57 до 150 Hz со 9., Конектори : D-Sub 9-пински
Алатка За Порта
COM1 : RS-232 C
USB Порта
USB 2.000 часа од работното време на нормална температура (25 °C)*
Front-страна LED
НА : моќ поврзани, OFF : моќ исклучен
Допрете прекинувачи
Аналогни отпор мембрана, резолуција 1024×1024, животот : 1 милиони допир операции
.0 полна брзина уред, тип Б, Пренос на далечина : 5m
Дисплејот на уредот
7" TFT LCD
Број на точки
800×480 (H×V)
Дисплеј во боја
65,536
Ефективната површина
154×86 mm (7" ) (H×V)
Услуга Живот
50.6 VDC (24 VDC -15 до 15%)
Потрошувачка на енергија
6 W
Во околината температурата на работа
Од 0 до 50 °C
Амбиентална температура на чување
-20 до 60 °C
Амбиентална оперативни влажност
10% до 90% RH (без кондензација)
Во околината на чување влажност
10% до 90% RH (без кондензација)
Опкружување при работа
Не корозивни гасови.8 мм
Тежина
710g max
Отпор на животната средина
IP65 (во почетна состојба)
Прашина доказ и капе доказ само од предниот дел на таблата
Батеријата траење на живот
Батеријата животен век : 5 години (25 °C)
Важечките стандарди
ЕЗ Директиви, КС
COM Порта
COM1 : RS-232 C, Пренос на далечина : 15 m Max.0(H) mm
Применливи панел дебелина : 1.8 m/s за 30 минути секоја во X, Y, и Z насоки
Шок отпор
147 m/s 2 за 3 пати секој во X, Y, и Z насоки со секој пат траен за 11 ms
Димензии
202(W)×148(H) X 46(D) mm
Панел Исечок Димензии
191.

Детали

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
NB7W-TW00B
Тип:
Рака Алатка Делови
Свеж

Избор на клиенти