.

.

New
YobangSecurity Независни Ко Детектор на Јаглерод Моноксид и Детектор на Чад Високи Чувствителни Оган, Чад Сензор Комбинација за 2 во 1

YobangSecurity Независни Ко Детектор на Јаглерод Моноксид и Детектор на Чад Високи Чувствителни Оган, Чад Сензор Комбинација

DEN 604.00
DEN 671.52

Стока
Достапно.


Тест копчето за тестирање на единици електроника и проверува соодветна единица операција.
Придвижуван од еден 9 V батерија.
Кога го достигне максималниот износ што комората може да носи, тоа ќе ве извести.
Зелени и црвени LED светла кои укажуваат на нормалното функционирање и аларм статус.
Единицата ќе звук "весел" и црвени LED трепка еднаш како дојде на власт.
Алармот да се огласи моделот е пулсова четири кратки аларм сигнализација за КО аларм и континуирано сигнализација за чад аларм.
LED светло флеш индикатор.
Ко Детектор на Јаглерод Моноксид и Детектор на Чад Високи Чувствителни Оган, Чад Сензор за Домашна Безбедност Комбинација за 2 во 1
Воведување на :
Композитни Фотоелектрически Чад/Јаглерод Моноксид Сензори
Може да се следи на воздухот и откривање на чад ,CO јаглерод моноксид со оптички принципи.
Функција :
Гласна 85db аларм.
Еден" весел" на секои 30 секунди е индикација дека батеријата е низок ( треба замена,) или единицата е дефект.
Постојана јаглерод моноксид сензор. Црвениот LED ќе трепка додека во аларм режим.
Звукот моделот е чад шема како КО и чад се јавуваат истовремено. Спецификација
Материјал : ABS
Напојување : 9 V батерија (не се вклучени)
Режим на струја : ≤25µA
Алармот струја : ≤45 µA
Детектор на чад концентрација аларм :
30ppm, не аларм во рок од 120 минути
50ppm, аларм во рок од 60 до 90 минути
100ppm, аларм во рок од 10 до 40 минути
300ppm, аларм во рок од 3 минути
Алармот индикација : црвени LED блиц и звук
Тип на сензор : фотоелектрически тип
Осетливост на ниво : II
Јачина : >85d B
Оперативен влажност : ≤95%RH
Пакет содржина :
1 * Чад+КО compsite детектор (батерија не е вклучена)
1 * Перниче на завртки
1 * упатство
.

Детали

Тип:
Јаглерод Моноксид Детектори
Бренд Име:
Yobang Безбедност
Број На Модел На:
PA601
боја:
Бела
Материјал:
ABS
Напојување:
9V батерија (не се вклучени)
Аларм За Тековната:
≤45µA
Јачина:
>85dB
боја:
Бела
Свеж

Избор на клиенти