.

.

New
AutoEC 4 x T10 2835 12smd LED Силикони Школка Силикони Автомобил Купола Табличка Светилка Царинење Светлина 7 Бои DC12V #LB154

AutoEC 4 x T10 2835 12smd LED Силикони Школка Силикони Автомобил Купола Табличка Светилка Царинење Светлина 7 Бои DC12V LB154

DEN 223.00
DEN 240.00

Стока
Достапно.


1. Модул : T10 W5 W 194 168
2. Температура на бојата : 6000k, чиста бела
3. Напон : DC12 V
4.Зрак Агол : 360°
5. Приклучок : T10 W5 W 194 168
6. LED Type : 3014
7. LED КОЛИЧИНА : 2 страни
8. Лу-мин : 200 LM
9. Актуелни : 250m A ±20m A
10. Употреба : Табличка Светлина,Маркер Светлина,Царинење Светлина
11. Пакет : 2 парчиња T10 w5w
12.Гаранција : 12 Месеци
13.Животниот век : до 50.000 Часа
14. Оперативен Напон : 12 V DC
15. Големина : како се покаже слика
16.Тежина : 2g
12 V Постојано
360 степени светла, нема Слепа Точка
Подебели топлина дисипација Издание, заштита на светлината
Алуминиум Бакар основни влакна база
Метал диригент (Висока чувствителност Метал диригент, добро за Постојан струја)
HD Леќа (High Definition кондензаторот)
3014 LED ЧИП (висока моќност, Висока лумен)
4pcs T10 силикони 2835 led светилки 12smd
СЕ МЕША БОИ СЕ СИТЕ ДОСТАПНИ!!!

Детали

Емитуваат Боја:
Сино, Кристално Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Розова
Име На Модел:
t10 2835 12smd
Бренд Име:
AutoEC
Температура На Боја:
6000K
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Тип На Објект:
Табличка Светла
Интерфејс Тип:
T10 (W5W/194)
Wattage:
1w
Објектот Тежина:
2g
Lumens:
200lm
модул:
Кристал T10 2835 12smd LED
Температура На Боја:
7 Бои
Напон:
DC12V
LED тип:
2835 led
Употреба:
Табличка Светлина,Маркер Светлина,Царинење Светлина
1:
158, 158LL, 160, 161B, 161, 161LL, 168A, 168, 168LL, 168ST, 168NA,
2:
168NALL, 175, 192, 193, 194B, 194G, 194NA, 194NALL, 194R, 194, 194ST,
3:
194LL, 2821, 2821LL, 2825, 2825LL, 2825ST, 2825L, 2827, 2827LL
Функција:
Куполата Светлина
За Автомобил Светилка:
Царинење Светла
Свеж

Избор на клиенти