.

.

New
AutoEC 2x LED T20 7440 7443 W21W w21/5w 56smd 4014 6000k Обратна Светла Светилки Сијалица, Чиста Бела DC 12V#LD22

AutoEC 2x LED T20 7440 7443 W21W w21/5w 56smd 4014 6000k Обратна Светла Светилки Сијалица, Чиста Бела DC 12VLD22

DEN 424.00
DEN 460.80

Стока
Достапно.

Деликатна plugоригиналните приклучок, приклучок и да игра , Без било какви промени на оригиналот автомобил линија
2 парчиња X 7440/7443 T20 56smd 4014 led
Led База
Соодветни За
T5
Внатрешни работи светлина, табла светлата страна светлина, и индикатор светлина
T10
Индикатор за светло, вратата светлина, од страна на маркерот светлина, да се претвори сигнал светлина, агол, светлина и паркинг светлина
T15
Пак сигнал светлина, опашка светлина, копија светлина, кочница светлина, обратна светлина, задни светла и паркинг светлина
T20(7440)
Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти сигнал светлина
T20(7443)
Опашката светлина, обратна светлина,стоп светло, копија светлина и да се сврти јачина на светлината ( 2 светла )
1156
Опашката светлина, кочница светлина, да се претвори сигнал светлина,агол, светлина, од страна на маркерот светлина и паркинг светлина
1157
Кочница светлина, стоп светло, опашка светлина, да се претвори сигнал светлина, паркинг светлина и бекап на светлината ( 2 светла )
BA9 S
Индикатор за светло, внатрешни работи светлина, обратна светлина.и пак сигнал светлина
3156
Опашката светлина, обратна светлина и да се сврти светлина
3157
Стоп светло, кочница светлина и да се сврти светлина ( возење светилка+кочница светлина, возење светилка+пак јачина на светлина)
Festoon/Купола
Табличка светлина, читање светлина и таванот светлина
H1/H3/H4/H7/H11/9005/9006
Правец на ветер : светлина, Светлата
Ве молиме проверете led светло база тип на вашето возило да се потврди ако светилки ќе одговара на тоа.

Детали

Емитуваат Боја:
7440, 7443
Бренд Име:
AutoEC
Температура На Боја:
6000K
Интерфејс Тип:
T20 (7440)
Тип На Објект:
Обратна Светла
Wattage:
3-5W
Објектот Тежина:
25g
Име На Модел:
T20 7440 W21W 56smd 4014
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Lumens:
400lm
Модел:
T20 7440 w21w, T20 7443 w21/5w
чашката:
7440/7443 56smd 4014 led
Употреба:
Обратна Светла
Употреба:
w21w w21/5w авто led светло
Материјал:
Алуминиумски делови со леќа
пак сигнал светлина за автомобил:
t20 7443 7440,t20 7443 w21/5w,t20 7440 w21w
автомобил стоп светло:
7440 led сијалица,7440a led сијалица,7440 t20 светилки drl
led t20,7443 led,t20 7443,led автоматски t20:
t20 7443 t20 7440,7443 led сијалица,автомобил 7443 led сијалица
Напон:
DC12V
Тип Socket:
7440
Свеж

Избор на клиенти