.

.

New
MAXGTRS 2 ПАРЧИЊА T20 W21W 7440 LED 6-СМД LUMILEDS Чип Автомобил ДОВЕДЕ Назад-До Обратна Пак Сигнал светилки drl Светлина Кочница Светилки Бела

MAXGTRS 2 ПАРЧИЊА T20 W21W 7440 LED 6-СМД LUMILEDS Чип Автомобил ДОВЕДЕ Назад-До Обратна Пак Сигнал светилки drl Светлина Кочница

DEN 708.00
DEN 943.68

Стока
Достапно.

2x Висока Моќност T20 7440 W21 W 800 LM 6500 KLED Сијалица Авто Паркинг Назад Нагоре Сопирачка Магла Обратна Светла Светилки Автомобил Извор на Светлина Спецификации : LED По Сијалица : 6 LED
Температура на бојата : 6500 K Бела
Теоретски Моќност : 80 W
Вистинската Моќ : 8 W
Осветленост : 800 ЛУМЕН
Животен циклус : 100000
Напон : DC 12-24 V
Зрак Агол : 320°
Тело Материјал : АЛУМИНИУМ
База Материјал : ПЛАСТИКА
Инсталација : PLUG & PLAY Белешка Ако сте со користење на овие LED светилки за да го замените Пак Сигнал blinker светлина, Опашка кочница Стоп светло, Паркинг / Дење Работи Светлина светилки drl или Копија Обратна светлина; во зависност од вашето возило електрично коло, можеби ќе треба да додадете еден пар на оптоварување отпорници за да се спречи хипер/грешка трепка или дефект проблем. **Ве молиме проверете Приклучок на вашиот стар светилка пред купување** **Оваа Сијалица не е за светла или висок зрак светлина!
Пакетот Вклучува 2 Парчиња T20 7440 LED СВЕТИЛКА ***Ние препорачуваме професионална инсталација.

Детали

Емитуваат Боја:
Бела
Објектот Тежина:
50
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
80W
Име На Модел:
7440
Интерфејс Тип:
T20 (7440)
Тип На Објект:
Обратна Светла
Бренд Име:
MAXGTRS
Lumens:
2400Lm
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Свеж

Избор на клиенти