.

.

New
Автомобил Ласерски Опашка Магла Светлина 1pcs Анти Судир Заден крај Авто Паркинг Сопирачка Светилка Одгледувањето Предупредување Проектот една светла 6 режим на ло?

Автомобил Ласерски Опашка Магла Светлина 1pcs Анти Судир Заден крај Авто Паркинг Сопирачка Светилка Одгледувањето Предупредување

DEN 358.00
DEN 397.92

Стока
Достапно.

Како да го Инсталирате? 1) се Поврзете на жица со Обратна Светлина/ Паркинг Светлина/ Кочница Светлина/ Плоча Светилка Жица. Основната Функција : Тоа може да биде поефикасно да ги предупредат зад возило за да се избегне сообраќајната незгода, со премногу блиску растојание кога се вози на дожд, магла и прашина од ветерот носена времето. Производот се користи само за автомобили, камиони или мотоцикли со напон од 8 V-36 V. автомобилот ласерски магла светлина, исто така, е корисен за почетниците кога да се направи Став помошни линија возење се врати во Она што гаража Предупредување : 1.Користете го 3 M Налепница(Внатре во пакетот) за да се поправи на ласерската светлина,може да се одлучи кој дел би сакале да се избере. Не го осветлуваат око кога се инсталира.Прилагодување на ангел,таа може да се прилагоди 360 степени
Пакетот вклучува :
1 PCS ласерската светлина
. Тоа исто така да обезбеди повеќе eyecatching позиција предупредување на возилото и волан ознака при возење во текот на ноќта . Не shield плочата кога се инсталира.
Повеќе Функција име на Производ : ласерски светла работна температура : -20℃ - 70℃ производ живот : 10000 часа работен напон: 8 V-36 V Ласерска бранова должина : 650nm (црвено) 3 M гума имајќи температура -40℃ - 120℃ Ласерски моќ : 220mw Максимална прилагодливи агол : updown ±90 степени Ласерски безбедност одделение : Класа IIB Водоотпорен одделение : IPX4 Инсталација локација : Задната табличка е во средината на горниот Соодветни модели : Мотоцикли,автомобили,камиони линија за Монтажа : И може да биде прикачена на : табличка светилка,задни светла за магла, сопирачките, светлата, затоплување светла.

Детали

Емитуваат Боја:
Црвено права линија
121 Метро-Година:
2000,2001,1998,1997,1999,1996,2002
Тип На Објект:
Strobe Светлина
Бренд Име:
GEETANS
Објектот Тежина:
0.11kg
За Возило Брендови/Модел:
Mazda
Wattage:
2W
Име На Модел:
Ласерски Светла
Mazda Модел:
121 Метро
Напон:
12V
Lumens:
200lm
Свеж

Избор на клиенти