.

.

New
P21/5W BA15S LED Светилки P21W Авто Магла Кочница Светла Опашка се Претвори 3014 Led Чип Светлина R5W Светилка паркинг Резерви Светла автомобил извор на светлина

P21/5W BA15S LED Светилки P21W Авто Магла Кочница Светла Опашка се Претвори 3014 Led Чип Светлина R5W Светилка паркинг Резерви

DEN 649.00
DEN 801.60

Стока
Достапно.


Напон : (10-15 VDC) Светлосен флукс : 600 LM(бела) Грло : BAY15 D/BA15 S/BAU15 S LED Чип : Висока осветленост SMD2835 Led диоди зрачењето агол : 360° Сијалица, големина : D18x H48mm услуга живот : 50000 H Користат За : Кочница светла;Ноќ светлина и да се Сврти сигнал,светилки drl.

Детали

Температура На Боја:
топло бела, бела, Жолта, Црвена
Amarok-Година:
2010,2015,2014,2011,2013,2012
Тип На Објект:
Кочница Светла
Име На Модел:
1157-D-51L
За Возило Брендови/Модел:
Фолксваген
Wattage:
5W
Бренд Име:
MIDCARS
Интерфејс Тип:
Bay15d
Објектот Тежина:
15g
Напон:
12V
Фолксваген Модел:
Amarok
Lumens:
600
Напон:
10-15VDC
моќност:
бела-5W
LED Боја:
бела/warmwhite/Red/Жолта
LED чип:
SMD-3014
база:
BAY15D/BA15S/BAU15S
Се користи 1:
Turm Сигнал
Користете 2:
Кочница Светла
Користете 3:
Обратна Светла
Користете 4:
Светла За Магла
Сијалица Големина:
D18x49mm
Свеж

Избор на клиенти