.

.

New
1x 5W T20 W21/5W W21W 7440 7443 Автомобил LED Canbus Црвено жолто Бела Дење Работи Осветлување 12V 24V

1x 5W T20 W21/5W W21W 7440 7443 Автомобил LED Canbus Црвено жолто Бела Дење Работи Осветлување 12V 24V

DEN 388.00
DEN 431.52

Стока
Достапно.

Ве молиме проверете напон пред купување, обично камион бараат напон повеќе од 28 V,така што не може да се користи 12 V или 12 V/24 V сијалица, па затоа треба да го избра 10 V-30 V сијалица. LED Чип : 2835*21 PCS 13. Напон : DC12-24 V
4.Ве молиме проверете го вашиот автомобил треба canbus или не пред да ја купите, се прво отстрани сијалицата и да го вклучите вашиот автомобил, ако код за грешка се дојде до вашиот автомобил дисплејот, покажува дека вашиот автомобил треба било каков led сијалица со canbus функција, некои Германија автомобили како BMW, Mersedes Бенц или Ауди, Fiat, "Шкода", Голф k5 може да ви треба за да се поврзете дополнителни canbus декодер(или екстра отпорник) .Нашите P13.Висока светла 2835 смд, Вкупно 630lm. Гаранција : 12 Месеци
9. Модел : MD7443-2835-21
2.Ние сме фабрика и снабдување 12months по продажба на услуги,ние ќе го замени нови една за вас на слободни кога ќе се земе слики на скршени еден за нас да потврда.
1x 5 W T20 W21/5 W W21 W 7440 7443 Автомобил LED Canbus Црвено жолто Бела Дење Работи Осветлување 12 V 24 V
1. Температура на бојата : Белата/Жолто/Црвени
3. Сертификација : CE, Ro HS Бела Боја
Килибар/Жолта Боја
Црвена Боја
1.Ве молиме не го остави негативни повратни информации или да се отвори случај како ви се допаѓа ако било доцнење или неисправни, ве молиме контактирајте со нас во прв пат, ние ќе го реши тоа за вас одеднаш како можеме да го прифатиме. Лумен : 630 lm
12. Големина: Должина На Сијалица = 56mm Дијаметар На Сијалица = 18 мм
8.

Детали

Име На Модел:
MD7443-2835-21
Wattage:
5w
Температура На Боја:
6000K
Интерфејс Тип:
T20/7443/580
Објектот Тежина:
0.05KGS
Тип На Објект:
Кочница Светла
Бренд Име:
Ruiandsion
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Lumens:
630LM
LED тип:
2835
чашката:
7443 w21/5w
боја:
бела/Amber жолти/црвени
Напон:
DC12V-24V
Led количина:
21LEDs по сијалица
Месеци:
12months
Употреба:
Автомобил Кочница Пак сигнал Обратно Паркинг Запре Опашка Лер светилки сијалица
Електронски тековната:
0.35 на
Големина:
18mm*56mm
Свеж

Избор на клиенти