.

.

New
1156 BA15S 19 SMD CANBUS OBC Грешка Слободни Автомобил LED светилка p21w R5W led светилки Обратна Светла Автомобил Извор на Светлина паркинг 12V

1156 BA15S 19 SMD CANBUS OBC Грешка Слободни Автомобил LED светилка p21w R5W led светилки Обратна Светла Автомобил Извор на Светлина

DEN 101.00
DEN 126.72

Стока
Достапно.


1156 BA15 S 19 SMD CANBUS OBC Грешка Слободни Автомобил LED светилка p21w R5 W led светилки Обратна Светла Автомобил Извор на Светлина паркинг 12 V
Пакетот Вклучува :
1 парче LED сијалица. 100% Сосема нов, со ВРВЕН квалитет, лесен за употреба, Долг живот време, ниска потрошувачка на енергија и посветла Нови LED (Емитуваат Светлина Диоди) технологија ја намалува потрошувачката на енергија од 40% до 80%. Доаѓаат со вграден-во CANBUS оптоварување отпорници за да се избегне OBC грешка во кодот За замена на Јачина на светлина, да се Претвори Светлина, Кочница Светлина, Паркинг светлина, од Страна на маркерот светлина, Опашка светлина, Магла Светлина и Копија светла, итн. Со оглед на природата на предметот се нуди може да собере голем број на различни возило и функции, ве молиме бидете сигурни дека тоа е правилна примена тип на сијалица. Компатибилен со : 1156 BA15 S 1073 1093 1129 1141 1159 1680 3497 5007 5008 7506 7527 ..(За повикување Само) LED Type : SMD 5050 (5mm×5мм), 3 LED Чип П'ty : 19 LED (16 околу & 3 напред) LED боја : Чиста бела Приклучок тип : 1156 / BA15 S Напон : 12 V само Моќ : 2.5 W Боја температура : 6000 K Прозрачна флукс : 180 - 200 LM животниот век : 60,000 часа Глава дијаметар : 19mm База дијаметар : 15mm Вкупна висина : 44mm

Детали

Емитуваат Боја:
Бела
Интерфејс Тип:
BA15S (1156)
Температура На Боја:
6000K
Тип На Објект:
Обратна Светла
За Возило Брендови/Модел:
Audi
Бренд Име:
MeiShangYang
Wattage:
2.5W
чашката име 1:
1156
чашката 2 име:
P21W
приклучок 3 име:
ba15s canbus
Напон:
12V
Тип Socket:
1156
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Автомобил Производител:
Хонда
За Автомобил Светилка:
Обратна Светла
Свеж

Избор на клиенти