.

.

New
4pcs BA9S T4W Led Светло 5050SMD Сијалица H6W 12v Led Индикатор Светлото Авто Светилка Автомобил Стил Маркер светла Led Светилка За во Автомобил

4pcs BA9S T4W Led Светло 5050SMD Сијалица H6W 12v Led Индикатор Светлото Авто Светилка Автомобил Стил Маркер светла Led Светилка

DEN 98.00
DEN 110.40

Стока
Достапно.


бесплатен превозот топла продажба 10pcs BA9 S Автомобил LED Светла 5 smd 5050 DC 12 V Бела сина Внатрешни работи светлина светилка Светилки
Ова е за сосема нов Супер Бела BA9 S 5 SMD 5050 Светилки
· Производ Потенцира :
· Замена за конвенционалните халоген сијалица, ова ДОВЕДЕ/SMD светла се многу посветла од акции сијалица
· Погоден за паркинг светла. предното или задното пак сигнал светла, направете резервна копија од обратна светла
· Температура на бојата : 6000-6500 K
Само DC 12 V
Бајонет база ширина : прибл. 9 mm
Прозрачна флукс : 120-150lm
•SMD 5050 чипови има 3 светлина емитуваат извори, 1 чип=3 редовни чип во светлината
•Повисоки излез со помали сијалица кои создаваат помалку топлина и подобро за вашиот автомобил
• Оваа 5050 5-СМД светилки се еквивалентни на T4 W, 53, 57, 182, 257, 363, 1445, 1895, 6253, 64111, 39431, H6 W, 3886 X, 233, Q65 B, BA9 S
•Супер Лесен за инсталација и нема измена е потребно, Само plug and play!
Пакет се вклучени :
4pcs*BA9 S 5050 5smd светлина

Детали

Емитуваат Боја:
Сино, Кристално Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Розова
Температура На Боја:
6000K
За Возило Брендови/Модел:
Ford
Интерфејс Тип:
BA9S
Тип На Објект:
Царинење Светла
Wattage:
1w
Име На Модел:
T4W,53,57,182,257,363,1445,1895,6253
Објектот Тежина:
2g
Бренд Име:
KTSCAR
Lumens:
150lm
боја на светлина:
кул бело
Led количина:
5 SMD 5050
LED тип:
SMD 5050
Приклучете:
BA9S
Автомобил Производител:
Ford
Надворешни/Внатрешни Работи:
Внатрешни Светла
Свеж

Избор на клиенти