.

.

New
LEEWA 50pcs Бела T10 194 W5W 2W 6500K 216lm 3014 Чип 18 SMD Canbus Автомобил LED Читање Светлина #CA5296

LEEWA 50pcs Бела T10 194 W5W 2W 6500K 216lm 3014 Чип 18 SMD Canbus Автомобил LED Читање Светлина CA5296

DEN 1308.00
DEN 1896.00

Стока
Достапно.

Опис : Материјал : PCB Emitter Тип : LED Чип Тип : 3014 SMD LED Вкупно Emitters : 18 Боја за ОТПАДОЦИ : Бела Моќност : 2 W Боја Температура : 6500 K Теоретски Lumens : 270lumens Вистински Lumens : 216lumens го Оценувате Напон : 12 V Водоотпорен Функција : Нема Конектор Тип : T10 Апликација : Индикатор светилка,Покривот светлина,Читање светилка,табличка светлина,Царинење светилка Димензии : 1.06 во x 0.47 во x 0.39 во (2.7 cm x 1.2 х 1 cm) Тежина : 0.05 оз (1.5 g) T10 - Крстот Референца : (194/168) 147 152 158 159 161 168 184 192 193 194 259 280 285 447 464 501 555 558 585 655 656 657 1250 1251 1252 2450 2652 2921 2825 За употреба во вашето возило : Табла светла за Внатрешни светла Странични светла Лиценца плоча светла за Известување : За DC 12 volts само не ставајте го во дождот op вода област Користите оваа LED светло со законот за сообраќај

Детали

Емитуваат Боја:
Бела
Бренд Име:
LEEWA
Хонда Модел:
Градот
Тип На Објект:
Царинење Светла
За Возило Брендови/Модел:
Хонда
Град-Година:
2013,2011,2010,2012
Објектот Тежина:
0.0015kg
Wattage:
2W
Интерфејс Тип:
T10 (W5W/194)
Име На Модел:
CA5296
Lumens:
270LM
Свеж

Избор на клиенти