.

.

New
60KTYZ постојан магнет синхрони моторни 28W 2.5 / 5/10/20/30/40 / 50rpm AC мотор менувач

60KTYZ постојан магнет синхрони моторни 28W 2.5 / 5/10/20/30/40 / 50rpm AC мотор менувач

DEN 1445.00
DEN 1660.80

Стока
Достапно.


Факултативниот брзина е 1.
Купувачот Совети :
Напон : 220 v, горе-брзина се однесува на една минута на брзина, оваа цена не содржи (,,,)
Купувачот Совети :
Напон : 220 v, оваа цена не содржи (заграда, спојување, позитивни и негативни прекинувач, кабелот за напојување)
Овој модел е 60 KTYZ (60 синхрони мотор), на моторни поддржува позитивни и негативни
Моќност : 28 W (Јачина на звукот може да се прилагоди не-стандардни 18 W ~ 28 W)
Оска за централна оска , Бунари со дијаметар 7mm (8мм може да се прилагоди) (средување на окното за дупчење) (голема индивидуализира ексцентричен вратило)
Факултативниот брзина е : вртежи / мин 1.5 5 10 15 20 30 50 60 80 100 110 ( ве Молиме имајте во предвид бројот на револуции сакате, така што ние можеме да брод на време. Брзина не е исто, вртежен момент не е исто.
Напред и рикверц се префрлите 8 јуани 1
Следниве се исти како "
Моќта линија 5 јуани 1
.5 / 5/10/15/20/30/50/60/80/100 / 110rpm / мин, сите за една минута.5 / 5/10/15/20/30/40/50/60/80/100 (вртежи во минута)
60 KTYZ Capacitor Фаза на Одвојување Реверзибилна Ноктот Постојан Магнет Синхрони Мотор : може да насока на стрелките на часовникот и стрелките на часовникот во двете насоки. Моторот е 28 W, вратило дијаметар е 7mm, центарот на оската, на кроење дупка оска, вратило должина е околу 25mm
Бренд
тип на производ Постојан магнет синхрони моторни модел 60 KTYZ номинална моќност 28 (W)
Отценети
Напон 220 (V) Номинална брзина
1.
Сите бакар метал брзини Фиксна брзина директно поврзан 220 V дома моќ може да се мали моменти
Главно се применува на Инструменти, автоматска контрола, пластична машина, фаза осветлување, рекламирање изложба опрема, Haeundae, сите видови на вентили, медицинска опрема, истражувачки капацитети, спортска опрема, завеси автоматска контрола, се Roujin Ji, автоматски регулатор на напон, завеса машина, Антена, оптички влакна Божиќ светла, влакна цвеќиња, фаза светла, море светла, ротирачки светла, фаза осветлување, електрични маса, електрични модели, електрични рекламирање, електрични полиците, автоматски грамофони, dishwashers, наука и образование опрема
ГШ-TH10 (fume) перисталтиката пумпа, Следење машина PTZ, електрични машини, ладно и топлина преку вентил, автоматски инструменти, електрични рекламирање, mahjong маси, екран машини, преси, каси, скара опрема, Електрични завеси, далечински управувач завеси, електрично отворање завеси, електрични таванот екрани, отворено тенди, алуминиумски ролетни, електрични лифт завеси, електрични далечински управувач завеси
Електрични ваучер и сите ниско-енергетски мала брзина на работа опрема.

Детали

Бренд Име:
FHW
сертификација:
CCC
AC Напон:
208-230 / 240 V
Тип:
Синхрони Мотор
Заштита На Функција:
Експлозија-доказ
Фаза:
Еднофазен
Број На Модел На:
60KTV
Фреквенција:
50 / 60Hz
Излезна Моќност:
28w
Ефикасност:
Други
Свеж

Избор на клиенти