.

.

New
Висока Прецизност Лабораторија Програмабилни Прилагодливи Дигитални Регулирани Напојување DC Напојување 60V/3А ма 4Ps KA6003D

Висока Прецизност Лабораторија Програмабилни Прилагодливи Дигитални Регулирани Напојување DC Напојување 60V/3А ма 4Ps KA6003D

DEN 3613.92

Стока
Достапно.


ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛ
KA6003 D Висока Прецизност Лабораторија програмабилни Прилагодливи Дигитални Регулирани напојување DC Напојување 60 V/3А ма 4 Ps
pricture покажува :
Опис : Примена R & D дебагирање контрола на Квалитет & инспекција Автоматско тестирање во производната линија Училиште лабораторија за учење на Поправка Карактеристики : Целосна дигитална контрола 10 m V / 1 m A висока точност и резолуција Ниско ниво на бучава и бран CV / CC константен напон и струја режими Произволни поставите заштита, OCP и OVP со висока сигурност 5 групи на параметри може да се чуваат во Производството се префрлите на контрола Моќ-исклучување мемориска функција на Тастатурата заклучување на функцијата, за да се спречи оператори од misusing Лесно алтернатива на традиционалните digital-екранот напојување Точно генерирање на потребните напон и струја КА серија напојување обезбеди излезниот напон од 30 V да 60 V, и резолуцијата со 10 V и 10m A. Професионални напојување дизајн; intuitionistic работа Повеќе од една напојување можат да бидат помешани со паралелна врска 5 видови на програмабилни претходно наместени и поставени Само притиснете на копчињата се ПОТСЕТИМЕ и да ЗАЧУВАТЕ, а потоа складирани податоци може да се потсети и на корисниците' прилагодувања може да бидат зачувани соодветно. И копчињата може да се заклучуваат од страна на тастатурата заклучување на функцијата, за да се спречат корисниците од неправилно функционирање, така што некои несакани резултати се појавуваат во клучните тестови
.

Детали

Бренд Име:
YunlinLi
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
KA6003D
Употреба:
Други
Број На Производ:
H0015
Влезен Напон:
220 V +/-10%
Сегашниот Опсег:
0-3А
Напон Спектар:
0-60V
Точноста:
10mV/1mA
Оперативен Напон:
220v
Свеж

Избор на клиенти