.

.

New
12V1A AC да DC Мини Адаптер за Непрекинато Напојување ПРОЗОРЦИ Обезбеди Итни Моќ Бекап за видео надзор Камера со Батерија Изградена-во

12V1A AC да DC Мини Адаптер за Непрекинато Напојување ПРОЗОРЦИ Обезбеди Итни Моќ Бекап за видео надзор Камера со Батерија Изградена-во

DEN 966.00
DEN 1238.40

Стока
Достапно.

Ве молиме обрнете внимание на насоката на батеријата додека инсталирањето. Кога притисни прекинувачот за "Б", престане да функционира.Тоа исто така може да се користи за да го исклучите UPS-от излез и да се сврти на ПРОЗОРЦИ, кога е потребно. Внимание : 1. Ако ви се допаѓа ние се изјасни како вашето барање,.Глобална поддршка директни полнење напон,AC100~240 V 50~60 Hz директно се задолжени.
Б Црвено светло, додека низок напон
Вметнување на AC напојување На Црвено светло.Адаптер + UPS 2.За безбедност,ве молиме да користите квалификувани батерии, не се фрли на ПРОЗОРЦИ во вода или пожар,не се обидувајте да го отворите и да ја менувате.
3, Aliexpress стандард превозот време на пристигнување е помеѓу 15 и 60 дена (Бразил 60-90 дена).35 mm)
Димензија, Lx W x H (mm) 100 x 50 x 68(ГШ plug)/ 100 x 50 x 54. Исто условите за on-line up ПРОЗОРЦИ, ние сме заштеда на повеќе енергетски ефикасни 10%~ 30% од традиционалните ПРОЗОРЦИ.Ако нема индикација,ве молиме cheack анодна и катод насока на батеријата.Високо ниво на Безбедност,Користете го ОНЛАЈН-UPS онлајн уреди за непрекинато напојување систем дизајн за да се заштити уредот.UPS-от не е водоотпорен,ве молиме користете го исклучиво во затворен простор.7 VDC
полнење валута 155m A+/-5%
На наполнетост на Време 6 часа опорави до 90% капацитет
На животниот Век на батеријата батеријата Заменливи
Заштита
Коло Над-испуштање заштита
Overcharge и краток спој заштита
Батеријата Обратна поврзете заштита
Влез/Излез Краток спој на осигурувачи и преоптоварување protectio
LED Индикација/Прекинувач
Без батерија вметнете да AC напојување Без индикација
Вметнување на AC напојување B Зелено светло
Со батерија вметнете да AC напојување Сина светлина врз. Онлајн нон-стоп Напојување кога електричната енергија е исклучена.тоа е DC ПРОЗОРЦИ Адаптер дизајниран да овозможи итни моќ бекап на сите видови на DC моќност опрема како што се рутери, модеми, set-top box, VOIP телефонски системи, систем за надзор, алармен систем и за многу критична телекомуникациска опрема.

Детали

Приклучок Тип:
eu
Број На Модел На:
EU
Бренд Име:
cctung
Употреба:
Префрлување
Излез Тип На:
DC
Излезниот Напон:
12v
врска:
Десктоп
AC да DC мини Адаптер UPS-от:
Дизајн за да се обезбеди итни моќ бекап на сите видови на опрема DC
Мини ПРОЗОРЦИ на Апликацијата:
Оган системот за безбедност, безбедносен систем за следење, безжична камера за видео надзор
Висок квалитет IC контрола модул вграден во:
Висок квалитет коло менаџмент модул вграден во
Со Текот На Испуштање Заштита:
overcharge & кратки circuitptotection
моќност & output:
маица коло на осигурач & заштита од преоптоварување
Анти-пренапонска заштита:
Онлајн нон-стоп Напојување кога електричната енергија е исклучена
Адаптер & UPS-от:
Заменливи батеријата еколошки и издржлив
ОНЛАЈН-UPS онлајн непрекинато напојување:
На глобално ниво за поддршка на директна наплата напон,AC100~240V 50~60Hz
Влезен Напон/Фреквенција:
AC90~265V50-60Hz
Излезниот Напон:
12VDC+/-5%
Свеж

Избор на клиенти