.

.

New
Професионални Помине Уметност Вежба Во Собата 6 Бита Електрични Маникир Нокти Алатка Пенкало Нокти Педикир Машина Помине Мелница Полирач Нозе Нега

Професионални Помине Уметност Вежба Во Собата 6 Бита Електрични Маникир Нокти Алатка Пенкало Нокти Педикир Машина Помине Мелница

DEN 657.12

Стока
Достапно.

Лесен за употреба, безбедноста не боли раката. Колокација оска опис на Производот : 1 со брзина на ротација на функцијата на две датотеки, додека сет на додатоци може да се користи на 2 метал мелење главата, мелење поправка тип (a пилинг функција) 3 песок мелење тркала главата, фино брусење кортекс 4 песок мелење тркала главата, мелење на ноктите работ содржи 5 6 (3 ронки emery крпа мелење глава 3 парична казна песок) употребата на инструкции : се Поврзете на трансформатор со мелење машина, и тогаш приклучете напојување (трансформатор има приклучок директно поврзани со снабдувањето со електрична енергија) Што треба да изберете мелење главата, поставена на домаќинот, притисни на прекинувач (брзина две gear избор) и потоа да ја ротирате мелење главата полека близина на ноктите или ноктите, па можете да полски обликот сакате срцето.000 вртежи во минута. Го олеснува процесот на носење е погодно работат луѓето е неопходен инструмент за луѓе во канцеларијата, како модифицирани за нега на ноктите.
На телесната тежина.
Постојат 110 V и 220 V
Овој производ е лесен и компактен, лесен за носење, која е погодна за салон за убавина Нокти продавница, но исто така погоден за семејството. Висок квалитет на моторот работи без бучава. За мелење. Мелење emery крпа. Употребата на инженерство принципи на дизајн, мода моделирање, се чувствуваат добро. Една фаза.

Детали

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
ноктите полирач
DIY Материјали:
Металугрија
Тип:
Абразивни Диск
dremel:
dremel додатоци
волан-тркала:
accesorios dremel
dremel 4000:
dremel алатки додатоци
пилула притиснете:
engraver комплет
дијамант:
sandpaper
полирање тркала :
појас сандер
ГРАНИТ:
lixa
електрични ротациони алатка:
dremel битови
алатка острат машина:
acessorios dremel
HILDA:
агол мелница диск
Свеж

Избор на клиенти