.

.

New
Висок Квалитет 10Pcs/20Pcs 2.35 mm месо тело Ротари Алатки Дијамант Burs Мелење Тркала Остри Игли за Dremel Алатки Додатоци

Висок Квалитет 10Pcs/20Pcs 2.35 mm месо тело Ротари Алатки Дијамант Burs Мелење Тркала Остри Игли за Dremel Алатки Додатоци

DEN 83.00
DEN 104.64

Стока
Достапно.

Светлината притисок во дијамант алатка е да се потпираат на мелење на процесот на работното парче, прекумерна сила, мелење не е лесно да се исклучи, алатки (особено мали алатки) се исто така лесно да се оштети.35 мм*42mm
1.35 мм*41mm
2.35 мм*45mm
Пакет се Вклучени : 1 Set или 2 Поставува Дијамант Остри Игли Burrs Ротари Точка Мелење Главата .
Висок Квалитет 10 Pcs/20 Pcs 2.35 мм*42mm
2. Инаку алатка наскоро се носат надвор, издлабена работи на не е многу мазни Прилагодување метод : со мал клуч чак нежно тапкање на високо-брзина на ротација на алатката се справи додека алатка е мазна. Бидете сигурни да се исцеди водата (како капе уред како капе во болница), како што се сува вежба, на дијаманти на главата на алатката е graphitized од прегревање, а тоа е брзо да се истрошени.35 мм*42mm
0.35 мм*42mm
1.
Употреба : погоден за жад, jadeware, смарагд, ахат, стакло, абразивни и други дупчење, брусење, поправка, ивица, резба, итн.
Карактеристики : Материјал : Дијамант Полирање главата стил : Остри Игли Производ Големина : Глава Дијаметар * месо тело со Дијаметар * Вкупна Должина
0.35 мм*42mm
0.35 мм*41mm
2. Општи услови линија брзина на не помалку од 10-20 м во секунда. Електронска машина е строго забрането да се победи, да го прилагодите метод е да се издаде на чак, алатката се сврте на аголот или надвор и алинеја малку. Кога дупчење, обидете се да избегнете тресење, бидејќи тресење ќе предизвика локални оштетувања на алатката, и забрзување на штета на целиот алатка.

Детали

Ронки:
1 сет, 2 поставува
Број На Модел На:
17050039
Бренд Име:
KEELRONL
Тип:
Абразивни Диск
DIY Материјали:
Металугрија
is_customized:
Yes
Материјал:
дијамант
Полирање главата стил:
Остри Игли
Месо Тело Дијаметар:
2.35 mm
боја:
Како се покаже слика
Количина:
001
Свеж

Избор на клиенти