.

.

New
2017 мода двојно бои првенство се прилагоди пластичен шприц со добар квалитет и ниски цени во Шенжен

2017 мода двојно бои првенство се прилагоди пластичен шприц со добар квалитет и ниски цени во Шенжен

DEN 96.00

Стока
Достапно.

Нашата компанија е пазарно ориентиран, Сега ќе се купат многу 3 D печатење машина за industy со искусни и посветени вработени кои се фокусираат на нудење различни високи технологии процеси.Па ве молиме да се чувствуваат слободни да ни испратите 3 D цртеж со STL/IGS/STP датотека и вашиот опис на производот . По се изгради е завршено, дел е потоа се потопува во хемиска бања за да се отстрани
вишокот смола. Овие вклучуваат професионални цитат оператори, дизајнери, слика датотека оператори, а исто така и неколку продажбата претставник е течно зборува англиски, Јапонски, француски, итн, за обезбедување на повеќето професионални во однос услуги за клиенти од целиот свет. Со CNC machining, компјутерот може да го контролира точниот позиционирање и брзина. На PCB монтажа процесот опишан подолу претпоставува дека површината планината компоненти се користат како речиси сите PCB монтажа овие денови користи површинска монтажа технологија.
Нашите PCBA Работилница :
За нас :
SMARTTECH се калап и шприц ,CNC Machining процес,метал удирање производ,PCB измислица и брзо текара производна компанија, со седиште во Хонгконг со гранки во Шенжен градот и Dong Guan градот. Тоа е затоа што на овие квалитети кои CNC Machining се користи во места кои треба висок степен на прецизност или многу повторливи задачи. Бидејќи на прецизност е можно со CNC Обработка, овој процес може да се произведуваат комплексни форми што ќе биде речиси невозможно да се постигне со рачна обработка. CNC Machining се користи во производството на многу сложени три-димензионални форми. Програмата е превземена и, конечно, еден оператор работи тест на програма за да се обезбеди нема проблеми. (Ако сте само еден примерок,тоа не е проблем за нас да се произведуваат како по овој примерок)имаме магија да се претвори во вистински производи,а потоа ние ќе ви дадам цитат .

Детали

Големина:
25ML
Број На Модел На:
двојно снимки инструментално
DIY Материјали:
Водовод
is_customized:
Yes
Тип:
Пластични чаши
Место на Потекло:
Шенжен Кина(Копно)
Пластични калапи Тип:
Шприцоване
Материјал:
ПП,АБС,Најлон,КОМПЈУТЕР,ЈП
боја:
Двојно бои
Толеранција:
+-0.05 mm
Пакување:
картонска кутија
Функција:
собранието дел
is_customized:
Yes
Површина Изглед :
полирање;печатење;ласерски;electroplating;Свила-Екранот
Свеж

Избор на клиенти