.

.

New
2017 Дијамант Алатки Dremel Ротари Алатка Додатоци Моќ Додаток Пластични Делови, Цпу Прототип И Мулти Производство Обработка

2017 Дијамант Алатки Dremel Ротари Алатка Додатоци Моќ Додаток Пластични Делови, Цпу Прототип И Мулти Производство Обработка

DEN 96.00

Стока
Достапно.


Внимание :
Ве молиме не плаќаат, пред да можеме да го цитирам вас . УВ ласерски а потоа загрева смола на solidifying држава,
спојување со слој под. Програмата е превземена и, конечно, еден оператор работи тест на програма за да се обезбеди нема проблеми. Бидејќи на прецизност е можно со CNC Обработка, овој процес може да се произведуваат комплексни форми што ќе биде речиси невозможно да се постигне со рачна обработка. Алатки кои може да се контролира во оваа начин вклучуваат стругови, мелници, рутери и брусилки.
Според CNC Обработка, машински алатки функција преку нумеричката контрола.
SMARTTECH е лидер во домашното бизнис поле и е исто така, високо конкурентна во многу меѓународни пазари.Ако имате било какви барања,ве молиме контактирајте со нас преку e-mail .
Прво CAD цртеж е создадена (или 2 D или 3 D), а потоа код е создадена дека CNC машина ќе го разбере. Шенжен компанија е основана во Мај, 2006 година.
Постојат многу предности за користење на CNC Machining. На CAD модел дава податоци за ласер
да се следи секој пресек на површината на течни смоли. На CNC во CNC Machining се залага за Компјутер Нумеричка Контрола. Со CNC machining, компјутерот може да го контролира точниот позиционирање и брзина.
Нашата фабрика преглед :
CNC Machining процесот за метални делови :
Авто-CNC струг делови :
Умре-кастинг мувла :
Умре-кастинг калапи делови :
Печат мувла :
Печат калапи делови :
CNC machining процесот за пластични делови :
Stereolithography(SLA/SLS Печатење процес) :
Пластични вбризгување на мувла :
Шприцоване делови :
PCB Измислица услуга :
Secoundary работата :
Конечниот собранието услуга :
Контрола на квалитет :
Она што е 3 D печатење процес ?
Slimilar да polyjet матрица печатење, stereolithography е додаток на процесот на производство, кои со користење на комбинација
на смола и УВ ласерски да се изгради прототипови еден слој на време.

Детали

Големина:
according your design
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
Пластични делови
Тип:
cnc прототип
Пластични калапи Тип:
вбризгување
Пакување:
картонска кутија
Функција:
собранието дел
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти