.

.

New
2017 нов Авион пристигна играчка со добар квалитет со брзо прототип или CNC машина и пластични шприцоване во Шенжен

2017 нов Авион пристигна играчка со добар квалитет со брзо прототип или CNC машина и пластични шприцоване во Шенжен

DEN 96.00

Стока
Достапно.

Во меѓувреме, ние сме понатамошно развивање на меѓународната продажба гранки во Шенжен и Dong Guan.
Внимание :
Ве молиме не плаќаат, пред да можеме да го цитирам вас .
Нашите CNC машина центар работилница :
Нашата авто-CNC струг работа продавница :
Пластични инструментално/мувла производство работилница :
Нашите шприц работилница :
Нашите метал печат работилница :
PCB Монтажа Процес Преглед :
Различните фази во PCB монтажа процесот, вклучувајќи додавање лемење паста на табла, изберете и место на компоненти, лемење, испитување и тестирање. Оваа пробна е познато како "сечење на воздухот" и тоа е важен чекор бидејќи секоја грешка со брзина и алатка позиција може да резултира во добиеше дел или оштетена машина. По слој е завршено, се изгради лента платформа се спушта па нов слој на смола може да се примени. CNC Machining се користи во производството на многу сложени три-димензионални форми. На развој на тимот е зголемен не само бројот на вработените, но исто така и значителни вештина база.
Прво CAD цртеж е создадена (или 2 D или 3 D), а потоа код е создадена дека CNC машина ќе го разбере.
SMARTTECH е лидер во домашното бизнис поле и е исто така, високо конкурентна во многу меѓународни пазари. Процесот е попрецизна од рачна обработка, и може да се повторува во точно на ист начин одново и одново. Програмата е превземена и, конечно, еден оператор работи тест на програма за да се обезбеди нема проблеми. Алатки кои може да се контролира во оваа начин вклучуваат стругови, мелници, рутери и брусилки. Овие вклучуваат професионални цитат оператори, дизајнери, слика датотека оператори, а исто така и неколку продажбата претставник е течно зборува англиски, Јапонски, француски, итн, за обезбедување на повеќето професионални во однос услуги за клиенти од целиот свет. Бидејќи на прецизност е можно со CNC Обработка, овој процес може да се произведуваат комплексни форми што ќе биде речиси невозможно да се постигне со рачна обработка.

Детали

DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
мулти празнина мувла
Големина:
customized
Место на Потекло:
Шенжен Кина(Копно)
Пластични калапи Тип:
вбризгување
Материјал:
ПП,АБС,Најлон,КОМПЈУТЕР,ЈП
Функција:
собранието дел
is_customized:
Yes
достапните датотеки :
igs ,x-т ,чекор по чекор ,дел ;пред/e
шуплина мувла :
еден или повеќе празнина
Свеж

Избор на клиенти