.

.

New
пластични дел за coffer создателот и прецизност пластични делови, цпу прототип ,нарачана пластични делови,ОЕМ производството

пластични дел за coffer создателот и прецизност пластични делови, цпу прототип ,нарачана пластични делови,ОЕМ производството

DEN 96.00

Стока
Достапно.

Во меѓувреме, ние сме понатамошно развивање на меѓународната продажба гранки во Шенжен и Dong Guan.Па ве молиме да се чувствуваат слободни да ни испратите 3 D цртеж со STL/IGS/STP датотека и вашиот опис на производот . Последниот чекор во stereolithography процес за дел да се излечи во УВ рерна.
Нашите PCBA Работилница :
За нас :
SMARTTECH се калап и шприц ,CNC Machining процес,метал удирање производ,PCB измислица и брзо текара производна компанија, со седиште во Хонгконг со гранки во Шенжен градот и Dong Guan градот. На PCB монтажа процесот опишан подолу претпоставува дека површината планината компоненти се користат како речиси сите PCB монтажа овие денови користи површинска монтажа технологија. На развој на тимот е зголемен не само бројот на вработените, но исто така и значителни вештина база. Бидејќи на прецизност е можно со CNC Обработка, овој процес може да се произведуваат комплексни форми што ќе биде речиси невозможно да се постигне со рачна обработка. Оваа пробна е познато како "сечење на воздухот" и тоа е важен чекор бидејќи секоја грешка со брзина и алатка позиција може да резултира во добиеше дел или оштетена машина.На слика и цените прикажани се само за изложба и изглед на нашето производство .
SMARTTECH е лидер во домашното бизнис поле и е исто така, високо конкурентна во многу меѓународни пазари. На CNC во CNC Machining се залага за Компјутер Нумеричка Контрола. По се изгради е завршено, дел е потоа се потопува во хемиска бања за да се отстрани
вишокот смола. Многу индустриски дизајн и брзо текара компании од Јужна Кореја, Јапонија,. CNC machining се користи во производството и метални и пластични делови. Компјутерска програма е прилагодена за некој објект и машини се програмирани со CNC machining јазик (наречено G-код), што во суштина ги контролира сите карактеристики како се хранат стапка, координација, локација и брзина.

Детали

is_customized:
Yes
Големина:
according your design
DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
CNC machining
Тип:
Пластични
Свеж

Избор на клиенти