.

.

New
2017 топла продажбата на Автомобили Додатоци со добар квалитет од страна на CNC машина или пластични вбризгување на мувла во Шенжен

2017 топла продажбата на Автомобили Додатоци со добар квалитет од страна на CNC машина или пластични вбризгување на мувла во

DEN 96.00

Стока
Достапно.

Бидејќи на прецизност е можно со CNC Обработка, овој процес може да се произведуваат комплексни форми што ќе биде речиси невозможно да се постигне со рачна обработка. CNC machining се користи во производството и метални и пластични делови.
Нашите CNC машина центар работилница :
Нашата авто-CNC струг работа продавница :
Пластични инструментално/мувла производство работилница :
Нашите шприц работилница :
Нашите метал печат работилница :
PCB Монтажа Процес Преглед :
Различните фази во PCB монтажа процесот, вклучувајќи додавање лемење паста на табла, изберете и место на компоненти, лемење, испитување и тестирање.
Нашите SLA Печатење Машини :
Нашите SLS печатење Машини :
Она што е CNC machining процес ?
CNC Machining е процес кој се користи во производствениот сектор кој вклучува користење на компјутери за контрола на машина алатки. Сите овие процеси се потребни и треба да се следат за да се обезбеди дека производот од највисок квалитет се произведува.
Прво CAD цртеж е создадена (или 2 D или 3 D), а потоа код е создадена дека CNC машина ќе го разбере. УВ ласерски а потоа загрева смола на solidifying држава,
спојување со слој под. Тоа е затоа што на овие квалитети кои CNC Machining се користи во места кои треба висок степен на прецизност или многу повторливи задачи. На развој на тимот е зголемен не само бројот на вработените, но исто така и значителни вештина база.На слика и цените прикажани се само за изложба и изглед на нашето производство .
Според CNC Обработка, машински алатки функција преку нумеричката контрола.
На површината, тоа може да изгледа како нормален КОМПЈУТЕР контролира машини, но компјутерот е единствен софтвер и контрола конзола се она што навистина се поставува систем освен за употреба во CNC machining. Оваа пробна е познато како "сечење на воздухот" и тоа е важен чекор бидејќи секоја грешка со брзина и алатка позиција може да резултира во добиеше дел или оштетена машина.

Детали

DIY Материјали:
Електрични
Големина:
according your design
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
автомобил мувла
Тип:
Возило
Место на Потекло:
Шенжен Кина(Копно)
Пластични калапи Тип:
пластични вбризгување на мувла
Материјал:
ПП,АБС,Најлон,КОМПЈУТЕР,ЈП
Толеранција:
кориснички
Функција:
собранието дел
is_customized:
Yes
runer :
жешка ;кулер
ПОРТАТА:
директна ;точка ;подморница ;правоаголник ;
Свеж

Избор на клиенти