.

.

New
2017 специјална понуда Прецизност electroplating Домаќинство Апаратот is_customized Пластични Вбризгување на Мувла во Шенжен

2017 специјална понуда Прецизност electroplating Домаќинство Апаратот is_customized Пластични Вбризгување на Мувла во Шенжен

DEN 120000.00

Стока
Достапно.

Последниот чекор во stereolithography процес за дел да се излечи во УВ рерна. Алатки кои може да се контролира во оваа начин вклучуваат стругови, мелници, рутери и брусилки. Нашата компанија е пазарно ориентиран, Сега ќе се купат многу 3 D печатење машина за industy со искусни и посветени вработени кои се фокусираат на нудење различни високи технологии процеси. По се изгради е завршено, дел е потоа се потопува во хемиска бања за да се отстрани
вишокот смола. Сите овие процеси се потребни и треба да се следат за да се обезбеди дека производот од највисок квалитет се произведува.
Нашите CNC машина центар работилница :
Нашата авто-CNC струг работа продавница :
Пластични инструментално/мувла производство работилница :
Нашите шприц работилница :
Нашите метал печат работилница :
PCB Монтажа Процес Преглед :
Различните фази во PCB монтажа процесот, вклучувајќи додавање лемење паста на табла, изберете и место на компоненти, лемење, испитување и тестирање. На развој на тимот е зголемен не само бројот на вработените, но исто така и значителни вештина база. Тоа е затоа што на овие квалитети кои CNC Machining се користи во места кои треба висок степен на прецизност или многу повторливи задачи.
Нашите SLA Печатење Машини :
Нашите SLS печатење Машини :
Она што е CNC machining процес ?
CNC Machining е процес кој се користи во производствениот сектор кој вклучува користење на компјутери за контрола на машина алатки.На слика и цените прикажани се само за изложба и изглед на нашето производство . На PCB монтажа процесот опишан подолу претпоставува дека површината планината компоненти се користат како речиси сите PCB монтажа овие денови користи површинска монтажа технологија. Овие вклучуваат професионални цитат оператори, дизајнери, слика датотека оператори, а исто така и неколку продажбата претставник е течно зборува англиски, Јапонски, француски, итн, за обезбедување на повеќето професионални во однос услуги за клиенти од целиот свет.

Детали

is_customized:
Yes
Големина:
according your design
DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
electroplating мувла
Тип:
Electroplating
Место на Потекло:
Шенжен Кина(Копно)
Пластични калапи Тип:
вбризгување
Материјал:
ПП,АБС,Најлон,КОМПЈУТЕР,ЈП
боја:
кориснички
Толеранција:
+-0.1 mm
Пакување:
картонска кутија
Функција:
Домаќинство Апаратот
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
ST-дел-25
Вид На Вбризгување :
пластични вбризгување на мувла
Свеж

Избор на клиенти