.

.

New
Преносни 3D Печатач Целосна Метална Рамка Висока Прецизност Големи Печатење со Големина на USB Печатење Машина LCD Екран на Допир на Екранот

Преносни 3D Печатач Целосна Метална Рамка Висока Прецизност Големи Печатење со Големина на USB Печатење Машина LCD Екран на Допир

DEN 19675.20

Стока
Достапно.


Лесно да се Соберат - се Состои од 2 модули, целосно составени само извртување 4pcs завртки.
Филамент Работи-од Откривање - Филамент сензор би пауза печатење во време за да се избегне екструдер продолжи да работи без хранење.8 во Екран на Допир, Gapless Хранење Систем, дури и интелигентни функција како Филамент Работи-од Откривање, Продолжите со Печатење Функција и Полу-интелигентни Авто Израмнување, едноставна монтажа чекори, тоа ќе биде најдобар избор за печатење на уметноста и културата, личните DIY, градежништво, индустриско производство, едукативни и медицинска опрема, децата играчки!
Карактеристики :
Солидна & Компактен Дизајн на каросерија - лесна индустрија телото, Целосна Метална Рамка обезбедува голема стабилност и висока прецизност.
Полу-интелигентни Авто Израмнување - Изградена-во авто израмнување реакција модул прави израмнување полесно и попрецизно.
Спецификација : Модел Не A3 S Екран на Допир за 2,8 инчен полн колор Рамка / Стил Метална Рамка Брзина на Печатење 10-150 mm/s Технологија на Печатење FDM Млазницата Големина 0.4 mm Број на Млазницата 1pc Млазницата Температура 180-240 ℃ Димензии на Печатење 205*205*205mm Топол Кревет Материјал HBG
(висок borosilicate стакло) Слој Болест 0.5 kg
Печатење примероци :
.
Преносни 3 D Печатач Целосна Метална Рамка Висока Прецизност Големи Печатење со Големина на USB Печатење Машина LCD Екран на Допир на Екранот 3 D печатач има лесна индустрија телото дизајн, тоа карактеристики Црн Дијамант Стакло Загрева Платформа, Цврсти & Компактен Метал Дизајн на каросерија, Шарени 2.

Детали

Брзината На Печатење Во Боја:
10-150mm/s
Бренд Име:
TOPPARTS
Број На Модел На:
3D принтер-II
Свеж

Избор на клиенти